Strategie solowe na pokonanie Chargers w Helldivers 2

Terminidy są pełne kanonicznych błędów w Helldivers 2, ale wrogowie tacy jak Chargers mogą stanowić prawdziwe wyzwanie dla graczy solo. Ten przewodnik wyjaśni, jak łatwo pokonać te robale i innych opancerzonych wrogów w grze.

Jak pokonać Chargers Solo w Helldivers 2

Opancerzone Terminidy w Helldivers 2

Używaj kamieni, aby biegać za Chargerami i strzelać w ich plecy lub uderzać granatami, jeśli grasz solo. Szarżowe poruszają się znacznie wolniej niż inne Teriminidy, a cały ich pancerz znajduje się z przodu ciała, więc musisz sprawić, by robak się odsłonił. Najlepszym sposobem na to jest wypuszczenie robaka, który będzie cię ścigał po okręgu lub nurkowanie za nim, gdy będzie do ciebie biegał.

Na początek polecam użyć kamienia lub innej przeszkody. Ładowarka będzie stale zbliżać się do ciebie, a ze względu na małą prędkość ruchu, gra w kółko wokół różyczki zapewni ci dostęp do krytycznego miejsca. Stąd możesz rzucać granaty w stopy Ładowacza, aby eksplozja połączyła się z tobą, lub po prostu użyć Broni Wsparcia, aby zadać obrażenia. Pamiętaj, że pierwsza osoba może zapewnić większą dokładność.

Inną opcją jest zanurkowanie, gdy robak użyje na tobie ataku z pełną szarżą. Jeśli użyjesz mechaniki pełnego nurkowania, Twój Helldiver poleci w stronę ziemi i będzie miał broń gotową do strzału w ciągu kilku sekund. Następnie możesz użyć broni takiej jak karabin maszynowy, aby przedrzeć się przez pomarańczowy tył tego opancerzonego Terminida.

W Helldivers 2 istnieją również inne, mniejsze Terminidy o podobnej mechanice. Poruszają się jednak nieco szybciej, a ich obrona nie jest tak silna. Jako gracz solo możesz po prostu użyć Broni Wsparcia z przodu, aby przedrzeć się przez dowolny pancerz i przejść do następnej grupy Terminidów, które stanowią zagrożenie dla Super Ziemi.

Nie zapomnij o odblokowaniu większej liczby broni, aby Twoja zbroja była wszechstronna podczas Wojny Galaktycznej.