Strategie pokonania Cazadora w Baldur’s Gate 3 (BG3)

Zakończenie misji towarzysza Astariona prowadzi cię do Cazadora, niebezpiecznego lorda wampirów w Baldur’s Gate 3. Jego walka może być trudna do pokonania bez żadnego przygotowania, ale przy odpowiednich ruchach szybko upada.

Jak pokonać Cazadora w BG3

Zepchnięcie Cazadora z krawędzi areny to najlepszy sposób na pokonanie wampirzego bossa w Baldur’s Gate 3. Część członków drużyny powinieneś przenieść jak najbliżej bossa, jeszcze podczas trwania dialogu przed walką. Nie pozwól jednak Astarionowi zbytnio się zbliżyć. Jest jedynym członkiem, którego chcesz zatrzymać na krawędzi areny.

Kazador BG3

Gdy tylko Astarion podejdzie zbyt blisko, zostanie uwiązany na arenie, tak jak inne Pomioty Wampirów gotowe do poświęcenia. Następnie musisz albo uwolnić Astariona z innym członkiem drużyny, albo zabić jednym ruchem mniej. Tak czy inaczej, radzenie sobie z bossem i wszystkimi sługami w pokoju jest znacznie bardziej irytujące.

Wskazówki, jak pokonać Cazadora w BG3:

  • Na początku używaj zaklęć zadających obrażenia promieniujące, takich jak Światło dzienne.
  • Trzymaj Astariona z dala od areny.
  • Użyj akcji pchnięcia wraz z członkami drużyny, aby zepchnąć Cazadora w przepaść.

Gdy Astarion jest wolny, a Cazador gotowy do bitwy, chcesz po prostu zbliżyć członków drużyny do bossa i go popchnąć. Po kilku turach Cazador powinien znaleźć się na tyle blisko krawędzi, że będziesz mógł go po prostu całkowicie zepchnąć i zginie. Upewnij się, że używasz zaklęć zadających obrażenia promieniujące, takich jak Światło dzienne, aby osłabić jego umiejętności.

Kiedy Cazador padnie i ginie w BG3, walka się kończy, a jego ciało odradza się z powrotem w środkowej trumnie. Możesz bez problemu odebrać łup za tę walkę, co sprawia, że ​​popchnięcie go na śmierć różni się od innych bitew z bossami. W większości przypadków nie chcesz stracić całego łupu. Na szczęście dla nas możemy po prostu odepchnąć podłego wampira i odebrać to, co nam się należy.

Po pokonaniu bossa zabierz jego klucz i udaj się do Counting House po dodatkowe łupy.