Starfield wyląduje na nowej platformie wraz z mnóstwem gier Xbox

Nie możemy wystarczająco podkreślić, jak wielkim krokiem naprzód jest ta wiadomość, szczególnie dla graczy, których od lat dusi ten konkretny problem. Nie chcemy przesadzić, ale według nas to wielka sprawa.

Pole Gwiazd, wraz z różnymi innymi tytułami Xbox, będą dostępne na platformie, której wcześniej odmówiono. Oznacza to, że będziesz mógł strumieniować i grać w swoje gry z większą łatwością i, co jest bardziej prawdopodobne, bez przeklinania.

Nie możemy obiecać, że gry będą olśniewać tak, jak po zmianie grafiki Pole Gwiazd wygląda jak zupełnie nowa gra, ale niewątpliwie jest to początek wielkich rzeczy. Czy jesteś na to gotowy? Apple zamierza umożliwić strumieniowe przesyłanie treści z Xbox Game Pass za pośrednictwem swojego sklepu z aplikacjami.

Każdemu, kto nie jest tym zachwycony, pozwól nam wyjaśnić, jak nudne są próby przesyłania strumieniowego gier ze sklepu z aplikacjami Apple – to szaleństwo. Osobiście nie cierpiałem, ponieważ wolę grać na większym ekranie, ale znam ludzi, którzy próbowali tego i prawie wyrwali sobie przy tym wszystkie włosy.

Zanim ktoś też przyjdzie do nas po stare wiadomości; tak, Apple zrobił zezwoli na Xbox Game Pass i różne inne usługi na swoje systemy w 2020 roku. Jednak chociaż na to pozwala, nie zapewnia to łatwego ani prostego doświadczenia. Pomimo możliwości dostępu do danych konta za pośrednictwem tych usług, nie można było przesyłać strumieniowo gry bez zgody Apple, co nie jest szybkim procesem.

Oczywiście wprowadzenie wszystkich zmian zapowiedzianych przez Apple zajmie trochę czasu. Niemniej jednak istnieją już podstawy umożliwiające programistom przesłanie aplikacji obejmującej strumieniowe przesyłanie wszystkich gier i można je dalej rozwijać.

Gracze potrzebują dziś dobrych wiadomości, teraz bardziej niż kiedykolwiek, po tym jak Microsoft ogłosił zamknięcie działu fizycznych gier wideo. I wiecie, co to oznacza, prawda, ludzie? Gry będą droższe.

Wykorzystajmy to zwycięstwo i patrzmy w przyszłość, w której nasze urządzenia Apple nie będą nas powstrzymywać!