Starfield to już jedna z najczęściej modowanych gier wszechczasów

Oh jak Pole Gwiazd błyszczała tak jasno przed premierą, by po premierze popaść w otchłań kpin i krytyki. W GAMINGbible dostrzegliśmy ogromny potencjał, ale nie każdy gracz czuł to samo.

Czy można się zatem dziwić Pole Gwiazd stała się jedną z najczęściej modowanych gier dostępnych obecnie na rynku? Wielu graczy spodziewało się, że mody ostatecznie zdominują grę – wystarczy spojrzeć Skyrima – jednak nie spodziewaliśmy się, że nastąpi to tak szybko.

Ikona Bethesdy Skyrima istnieje już od nieco ponad 12 lat, więc ma sens, że społeczność modderska ma się tam dobrze; Gracze chcą dalej grać, ale potrzebują nowych opcji do odkrycia. Z Pole Gwiazdliczba modów ma głównie na celu umożliwienie grania w grę, co jest zupełnie innym i bardziej przygnębiającym powodem.

Próbę tę można zobaczyć w modach, które graficznie zmieniają doświadczenie, sprawiając, że RPG science-fiction sprawia wrażenie zupełnie innej gry. Te mody robią wrażenie, ponieważ zgłoszone według serwisu GamesRadar trudno się dziwić, że na tak wczesnym etapie gry znalazła się w pierwszej dziesiątce najczęściej modyfikowanych gier.

Mimo to, chociaż społeczność modderska jest jedną z najciekawszych rzeczy w tej grze, pojawiają się również oficjalne aktualizacje i zmiany. Dopiero w styczniu ogłoszono masowe bezpłatne pobieranie z setkami ulepszeń, które, miejmy nadzieję, wprowadzą poprawki poprawiające jakość życia, których desperacko pragną fani.

Jeszcze przed ogłoszeniami i niekończącym się strumieniem modów, Pole Gwiazd została uznana za jedną z najlepiej sprzedających się gier na Steamie w 2023 roku, udowadniając w ten sposób, że gra ma zalety, pomimo tego, co twierdzi większość niezadowolonych graczy.

Bethesda stara się zrobić wszystko, co w ich mocy Pole Gwiazd działa, ale w międzyczasie dostępnych jest mnóstwo modów, które sprawią, że Twoje wezwanie do kosmicznej przygody stanie się przyjemniejsze i ciekawsze.