Starfield straciło 97% graczy Steam w ciągu 6 miesięcy

Nie ma znaczenia, jak dobry jest twój zespół ani ile czasu wszyscy poświęcicie projektowi, jeśli fanom nie będzie to pasować, zespół szybko straci graczy. To właśnie dzieje się z Bethesdą Pole Gwiazd. Nazwana „następną wielką rzeczą” studia, zebrała ogólnie ciepłe recenzje, choć wielu szybko zwróciło uwagę na mnóstwo brakujących funkcji, które podniosłyby poziom gry.

Oprócz tego gracze znajdowali placówki typu „wytnij i wklej”, słabą eksplorację kosmosu i stosunkowo nudną historię. Podczas gdy Bethesda zawsze odnosiła długotrwałe sukcesy dzięki grom takim jak Opad I Skyrimanie mogą się utrzymać Pole Gwiazd gracze. W niecałe sześć miesięcy Starfield straciło ponad 97% swoich graczy.

Dla większości może to nie być zaskoczeniem. Fani nie tylko znajdowali rzeczy, które nie pasowały, ale Pole Gwiazd musiał także uporać się z molochem RPG Wrota Baldura 3. Jak dotąd była to trudna podróż i sytuacja nie poprawia się. W momencie premiery gra zgromadziła wielu graczy, z około 330 000 graczy jednocześnie na Steamie. Jednak szybko przejdź do teraz, a jest ich mniej niż Gra 5000 osób.

Na Reddiciegdzie omawiane są wiadomości, jeden użytkownik faktycznie wskazał na Baldur’s Gate 3, mówiąc: „Teraz, kiedy zagraliśmy Wrota Baldura 3oczekiwania wobec jakiejkolwiek innej gry RPG są znacznie wyższe.” Wielu użytkowników Redditorów wcale nie jest zaskoczonych, powołując się na takie rzeczy jak Pole Gwiazd będąca „czasami bardzo bezduszną grą” lub zawierającą „Przepłucz i powtórz misje” oraz przeklęty, „bezużyteczny dialog niskiej jakości”.

Jasne jest, że Bethesda musi wprowadzić do gry coś nowego, jeśli chce przyciągnąć graczy z powrotem. Jako ktoś, kto grał w tę grę przez ponad 60 godzin i w dużej mierze o niej zapomniał, chciałbym, aby wciągnęła mnie lepsza eksploracja i wciągający zestaw zadań. A może Bethesda powinna się po prostu skupić The Elder Scrolls VITeraz.