Stardew Valley spotyka Pokémony w jednej z najbardziej ekscytujących gier 2024 roku

Podczas gdy świat gier oszalał na punkcie kolekcjonera stworzeń, który nim nie jest Pokemonymożesz spojrzeć w przyszłość w poszukiwaniu kolejnej gry tego typu, ale wygląda na to, że ta również została zainspirowana Dolina Gwiezdnej Rosy.

Chronomon według twórcy to „karta SIM Monster Taming Farm, która łączy oba gatunki, zapewniając nowe, ekscytujące wrażenia!” Wiadomo, skąd czerpią inspiracje, ale nie jest to złe. To wspaniała pikselowa przygoda, która z pewnością przypadnie do gustu ligom graczy. Naprawdę interesującą rzeczą jest to, że gra wchodzi w interakcję ze smartwatchami.

Zespół deweloperski, Studia Kamiennego Golema jest „przede wszystkim” firmą zajmującą się grami na smartwatchach. Oznacza to, że Twoje postępy będą udostępniane na wszystkich Twoich urządzeniach, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć grę w dowolnym momencie. To całkiem spora obietnica, ale jeśli uda im się to osiągnąć, z pewnością będzie to jeden z pierwszych tego rodzaju.

Z dala od technologii będziesz mieć „solidny system czasu”, który prowadzi świat przez różne etapy dnia, zmieniając wszystko wokół ciebie. Oznacza to, że NPC mają harmonogram, którego dotrzymują, a gdy zachodzi słońce, sytuacja staje się bardziej niebezpieczna.

Otaczająca historia jest pełnoprawnym kolekcjonerem potworów, jak Pokemony, gdzie wybierzesz starter i wyszukasz różne stworzenia, u boku których będziesz walczyć, a nawet przekształcisz je w nowe stworzenia. Niektóre umiejętności twoich potworów będą nawet wchodzić w interakcję z otoczeniem, co oznacza, że ​​zdolność ognia może po prostu podpalić drzewo.

I oczywiście, czym byłaby przytulna gra bez niektórych elementów Dolina Gwiezdnej Rosy-rolnictwo w stylu? Trzeba uprawiać wiele roślin, łowić ryby i wytwarzać narzędzia i broń. To wszystko jest bardzo ekscytujące, ponieważ gry kosztowe są tam, gdzie to możliwe, a do tego dodajesz trochę oswajania potworów i masz pewny hit, który sprawdza wiele pudełek.