Stardew Valley spotyka Palworld w uroczej nowej grze Steam

Gry survivalowe to obecnie hitowy gatunek i wydaje się, że każdego dnia pojawia się nowy. Nie jest to niespodzianką, biorąc pod uwagę przystępny dostęp do wielu z nich, tworząc grę, w którą łatwo się wciągnąć.

Twórca Omega wygląda na to, że czerpie inspirację z kilku gier – widzimy kilka Palworld I Dolina Gwiezdnej Rosy tutaj – stworzyć coś, co na pozór wygląda prosto, ale kryje w sobie sprytną i złożoną funkcję, która wyróżni grę na tle konkurencji.

Akcja tej gry rozgrywa się w „niedopracowanym świecie gier, który jest atakowany przez tajemniczy program”. Oznacza to, że musisz chronić kod gry przed wykorzystaniem i uratować sytuację; nieco różni się od zwykłych fabuł przygodowych.

Graj solo lub w kooperacji, Twórca Omega to gra o przetrwaniu w otwartym świecie, oparta na eksploracji, zbieraniu materiałów i walce z twardymi wrogami. Choć może to brzmieć jak każda inna gra o przetrwaniu, jedna rzecz jest zupełnie inna: twój towarzysz w grze, Grammi. Ten mały człowieczek to robot, którego można zaprogramować do wykonywania określonych zadań, uruchamiając kod poleceń. Będziesz wybierać z listy poleceń, aby zaprogramować działania Grammi, takie jak zebranie materiału i upuszczenie go.

Z pewnością przypadnie to do gustu młodszym graczom, którzy chcą pobawić się koncepcją kodowania na podstawowym poziomie. Połączenie tego z jasną i kolorową grafiką, a także prostą mechaniką przetrwania może pomóc Twórca Omega duże uderzenie.

Oprócz zwykłego budowania i rolnictwa, istnieje wiele lochów do zwiedzania, wypełnionych bossami i sługami strzegącymi unikalnych skarbów i przedmiotów cennych dla twojej przygody. Akcja wydaje się być zachwycająco przesadzona i ma przyjemny klimat. Możesz nawet zaprogramować Grammi, aby walczyła u twojego boku. Ogólnie rzecz biorąc, Twórca Omega wygląda na kolejną świetną grę o przetrwaniu, na którą warto zwrócić uwagę.