Sposoby zdobycia dodatkowych fragmentów zmierzchu w Persona 3 Reload (P3R)

Nową mechaniką wprowadzoną w Persona 3 Reload jest dodanie Fragmentów Zmierzchu, nowego przedmiotu, który pozwala wykonywać różne czynności w Tartarze, ogólnie ułatwiając ci życie. Oto, jak zdobyć więcej tych ulotnych odłamków.

Gdzie znaleźć więcej fragmentów Zmierzchu w grze Persona 3 Reload

Fragmenty Zmierzchu można zdobyć w grze na różne sposoby, ale jest ich niewiele. Chociaż zebranie ich wszystkich może zająć cały miesiąc, jedna noc w Tartarze może wystarczyć, aby wykorzystać je wszystkie.

Fragmenty Zmierzchu z linków społecznościowych

Awansuj na wyższy poziom Linki społecznościowe po rozmowie z tobą da ci trochę Fragmentów Zmierzchu Elżbieta albo w Paulownia Mall, albo przy wejściu do Tartaru. Za każdy zdobyty poziom otrzymasz jeden Fragment Zmierzchu. W P3R jest 21 linków społecznościowych, a każde łącze społecznościowe ma 10 poziomów, co oznacza, że ​​istnieje 210 Fragmentów Zmierzchu, które możesz zebrać od Elizabeth, maksymalizując swoje linki społecznościowe. Dlatego nie zwiedzając Tartaru, spędzaj czas ze znajomymi.

Wskazówka:

Fragmenty Zmierzchu będą kumulować się i nie zostaną utracone, jeśli zapomnisz je odebrać. Jeśli nie rozmawiałeś z Elizabeth przez tydzień, ale wyrównałeś kilka SL, rozmowa z nią później da ci wiele Fragmentów Zmierzchu na raz. Przekaże Ci je również automatycznie po wejściu do Aksamitnego Pokoju.

Nagradzane za prośby

Elizabeth może także nagrodzić cię fragmentami zmierzchu, jeśli ukończysz niektóre z nich jej Prośby. Łączenie 20 Person to jedna z pierwszych próśb z takimi nagrodami. Aby je zdobyć, musisz zdobyć Fragmenty Zmierzchu z sekcji Prośby, zamiast po prostu z nią rozmawiać.

Jest osiem próśb Elizabeth, które nagrodzą Cię Fragmentami Zmierzchu o różnej ilości:

 • Nr 11 – Proszę o zwycięstwo w wyzwaniu Wielkiego Pożeracza: Fragmenty Zmierzchu x3.
 • Nr 19 – Chcę lalki Jacka Frosta: Fragmenty Zmierzchu x3.
 • Nr 23 – Kamień milowy Persona Fusion: Fragmenty Zmierzchu x5.
 • Nr 33 – Kamień milowy Persona Fusion nr 2: Fragmenty Zmierzchu x5.
 • Nr 40 – Chciałbym zobaczyć parę butów Max Safety: Fragmenty Zmierzchu x3.
 • Nr 48 – Persona Fusion #3: Fragmenty Zmierzchu x5.
 • Nr 57 – Chciałbym wypróbować Aojiru: Twilight Fragments x8.
 • Nr 75 – Przynieś mi hełm z ery Sengoku: Fragmenty Zmierzchu x7.

Znajdowanie fragmentów zmierzchu na mapie

Fragmenty Zmierzchu są również rozsiane po okolicy mapa świata. Są reprezentowane przez błyszczącą niebieską poświatę na ziemi. Są one jednorazowe i nie odradzają się, więc nie zawracaj sobie głowy czekaniem, aż wrócą, gdy je złapiesz.

O ile nam wiadomo, jest ich mniej więcej 17 fragmentów zmierzchu do odbioru na całym świecie:

 • Liceum Gekkoukan: obok latarni na ścieżce wejściowej przed szkołą.
 • Szkoła Gekkoukan (1 piętro): pomiędzy dwoma posągami po drugiej stronie głównego wejścia.
 • Liceum Gekkoukan (1 piętro): przed drukarnią.
 • Liceum Gekkoukan (korytarz sali gimnastycznej): przed szafkami.
 • Szkoła Gekkoukan (korytarz): na ławce obok drzewa persimmonowego.
 • Szkoła Gekkoukan (2 piętro): w zlewie przy toaletach na korytarzu klasowym.
 • Szkoła Gekkoukan (na dachu): na jednej z kamiennych ławek wokół dużej donicy.
 • Akademik Studencki (4F): obok lampy przy schodach prowadzących na dach.
 • Akademik Studencki (na dachu): na parterze, w lewym górnym rogu, za skrzynkami ogrodniczymi.
 • Centrum handlowe Paulownia: przed fontanną.
 • Centrum handlowe Paulownia (Club Escapade): na parkiecie przed sceną.
 • Centrum handlowe Iwatodai Strip Mall (3 piętro): przed wejściem do Umiushi Beef Bowl.
 • Stacja Iwatodai: przed stożkiem drogowym, obok poręczy zabezpieczających na środku stacji.
 • Sanktuarium Naganaki: przed latarnią na placu zabaw.
 • Sanktuarium Naganaki: pod znakiem obok Świętego Drzewa.
 • Stacja Port Island: na ławce przed fontanną w pobliżu teatru.
 • Stacja Port Island (obrzeża stacji): obok czarnych worków na śmieci przed pojemnikami na śmieci.

Podczas pewnych Operacje przy pełni księżyca w których odwiedzasz jednorazowe obszary miasta, w pobliżu może znajdować się więcej Fragmentów, więc miej oczy szeroko otwarte.

Rolnictwo w Tartarze

Wreszcie, Tartarus ma również szansę zdobyć dla ciebie Fragmenty Zmierzchu z skrystalizowane przedmioty łamliwe w cieniu znajdziesz na piętrach. Są bardzo rzadkim spawnem i świecą na niebiesko, gdy je znajdziesz, więc trudno je przeoczyć.

Fragmenty Zmierzchu Tartarusa są teoretycznie nieskończone, ponieważ zniszczalne przedmioty odradzają się po powrocie na podłogę, ale są tak rzadkie, że zwykle nie warto tracić czasu na ich zbieranie. Piętra Tartaru są również losowe i zmieniają się przy każdej wizycie, więc lokalizacje skrystalizowanych Cieni i tak nigdy nie będą takie same.

Ratowanie kotów

18 czerwca Elizabeth zadzwoni do Velvet Room i poinformuje o tym zaginieni ludzie który zawędrował do Tartaru. Powie ci gdzie się znajdują i zachęci do ich odnalezienia. Czasami wspomina też o kotach, które zaginęły w Tartarze. Zlokalizuj i uratuj te koty, a za twoje kłopoty przekażą kilka Fragmentów Zmierzchu. Pamiętaj, że podobnie jak zaginione osoby, będziesz musiał je zlokalizować przed następną pełnią księżyca, w przeciwnym razie przepadną na zawsze.

Czym są fragmenty Zmierzchu w Persona 3 Reload?

Fragmentów Zmierzchu można używać do wykonywania określonych czynności w Tartarze, takich jak specjalne otwarcie Skrzynie skarbów które często zawierają rzadkie łupy lub leczą całe HP i SP twojej drużyny poprzez użycie zegary. Mogą znacznie usprawnić eksplorację, ale nadal są ograniczone, więc korzystaj z nich mądrze.

Każdy zegar, który znajdziesz w Tartarze, łącznie z zegarem przedpokojowym na parterze, kosztuje 7 Fragmentów Zmierzchu za każde użycie. Jest to wysoka cena, która szybko rośnie, jeśli zależy Ci na utrzymaniu Cię w grze. Z tego powodu zdecydowanie zalecamy przechowywanie Fragmentów Zmierzchu w zamkniętych skrzyniach, które mogą nagrodzić Cię nowymi strojami, zbroją i bronią. Zegary powinny być rzadko potrzebne i nie wahaj się zamiast tego użyć przedmiotów leczących, których zbierzesz mnóstwo podczas swojego pobytu zarówno w Tartarze, jak i poza nim.

Jednak pod koniec gry powinieneś wiedzieć, jak skutecznie wykorzystać Fragmenty Zmierzchu na swoją korzyść i nie marnować ogromnej ilości na niepotrzebne uzdrowienia. W każdym razie Przycisk przewijania jest zawsze tutaj, aby cię uratować.