Spinoff The Last Of Us Tommy potwierdzony przez szefa Naughty Dog

Twórca Last of Us, Neil Druckmann, potwierdził, że choć gra nie ujrzała jeszcze światła dziennego, nakreślono pełny spin-off Tommy’ego, który, jak ma nadzieję, zostanie zbadany w grze lub programie.

W ubiegły piątek ukazał się film pt Uziemione II: Tworzenie Ostatni z nas część druga a jeśli jeszcze nie dostroiłeś się, gorąco Cię do tego zachęcam. To fantastyczna pozycja obowiązkowa dla fanów gry – tak się składa, że ​​jest bezpłatna w serwisie YouTube i umieszczona w zakładce „Making Of” Zremasterowana część The Last of Us Part II. W filmie dokumentalnym odkryliśmy to część druga pierwotnie miał czerpać inspirację z rozgrywki Przenoszony przez krewnatomiast Druckmann potwierdził również, że ma na to pomysł Część III. Zarówno twórcy, jak i aktorzy wypowiadali się na temat dzielącej reakcji na grę, ale chcę zwrócić waszą uwagę na dyskusję na temat możliwego spin-offu.

Druckmann wyjaśnił, że chociaż istnieje pełny zarys fabuły opowieści skupiającej się na Tommym, Naughty Dog zdecydowało się skupić na dopracowaniu chrupania w studiu po wydaniu część druga. „Napisaliśmy historię, która rozgrywa się po The Last of Us (część) II, w której występuje Tommy i mam nadzieję, że pewnego dnia nam się to uda” – wyjaśnił.

„To zawsze była krótka historia. Nigdy nie był to pełny tytuł. (…) Wciąż wierzę, że pewnego dnia ujrzy światło dzienne. Nie wiem, czy to będzie mecz, czy przedstawienie. Do ustalenia.” Zdecydowanie wygląda na to, że ma potencjał DLC. Podobnie znamy telewizyjną adaptację HBO część druga ma rozciągnąć grę na kilka sezonów, co może przynieść coś takiego, aby to uzupełnić.

Co ciekawe, akcja tej historii rozgrywa się po zakończeniu część druga. Moją pierwszą myślą było to, że przypomnimy sobie czasy Tommy’ego w „Hunterze”, ale najwyraźniej tak nie jest. Czy Jackson może być zagrożony? Czy może pojawić się stary wróg z przeszłości Tommy’ego? Obawiam się, że teraz, gdy Neil wypuścił kota z worka, fani nie spoczną, dopóki ta historia nie zostanie wydana w takim czy innym formacie.