Skyrim spotyka się z RuneScape w nadchodzącej darmowej grze RPG

Jeśli szukasz nowej gry fantasy, która pozwoli ci rozwinąć swoje wnętrze Skyrima przygodę bez strzały w kolano (czego nie mogę zagwarantować), to mamy nadchodzącą grę niezależną, która może ci się spodobać.

Wydana pierwotnie w 2011 roku na PC, PlayStation 3 i Xbox 360, gra Bethesda’s The Elder Scrolls V: Skyrima podbiła społeczność gier wideo tak szturmem, że odkrywcy Tamerial do dziś nie mają dość popularnej gry RPG. Dlatego fani nie mogą się doczekać premiery The Elder Scrolls VI, kiedy tylko nadejdzie ten czas. A skoro już o tym mowa, mimo że Bethesda jest własnością Microsoftu, ostatnie wydarzenia zwiększyły szanse na to The Elder Scrolls VI doczekała się premiery na PlayStation 5.

Aż nadejdzie ten czas, gra survivalowa MMORPG Panowanie Gildii opracowana i opublikowana przez niezależne studio Atlant Games zapewni Ci wszystko. A co najlepsze, wkrótce pojawi się na PC za pośrednictwem Steam i wygląda na to, że jest to także gra, która może zainteresować fanów RuneScape. Aha, i prawie zapomniałem wspomnieć, Panowanie Gildii będzie wolny.

„W Panowanie Gildii, nie trzeba przetrwać, budować chat ani uprawiać kapusty. Tutaj nikt nie ceni pęcherzy od kilofu czy łopaty, ale za wartość uważa się umiejętności interakcji z innymi graczami, czy to w walce, czy w dyplomacji, handlu czy rzemiośle” – czytamy w opisie gry.

„Niektóre gildie staną twarzą w twarz w śmiertelnych bitwach o ziemie, zamki, tytuły i tron, podczas gdy inne zdobędą rynki rzemiosła i handlu bez rozlewu krwi i zrównają się z hrabiami i królem. Król, hrabiowie, stowarzyszenia, Bank Królewski, podatki, prowizje, wydatki na grunty i utrzymanie aukcji? Załatwmy to.

Panowanie Gildii w chwili pisania tego tekstu nie ma konkretnej daty premiery, ale planowana jest na początek tego roku. Innymi słowy, w dowolnym momencie (prawdopodobnie).