Skyrim spotyka się z Elden Ring w nadchodzącej wersji Unreal Engine 5. Wypróbuj teraz za darmo

W tym tygodniu możesz przetestować nadchodzącą grę RPG na silniku Unreal Engine 5, która równie dobrze może być jej duchowym następcą The Elder Scrolls V: Skyrim.

To jest nazwane Dungeonborne i jest to pierwszoosobowy dungeon crawler stworzony na silniku Unreal Engine 5, w który możesz grać sam lub z przyjaciółmi. Jeśli grałeś Skyrimabędzie tuż przy twojej ulicy, i od tego czasu też jest dobrze The Elder Scrolls VI nie ukaże się w najbliższym czasie.

Można nawet argumentować, że łączy w sobie niektóre z najlepszych części Pierścień Eldena również w jego projektowaniu. Gracze otrzymają pozornie niekończący się zapas broni i magicznych zaklęć do wyposażenia. Możesz używać toporów i mieczy lub opanować różnorodne zaklęcia magiczne, które wysadzają wrogów w powietrze, przyciągają ich do siebie lub spowalniają ich prędkość ruchu do pełzania.

Na początku gry każdy gracz może wybrać własną klasę, a jeśli zginiesz w walce z jednym z wielu potworów w lochach, zostaniesz odesłany na początek, aby spróbować ponownie.

Twórcy powiedzieli, że gra nie będzie wyłącznie PvE, ponieważ w przyszłości zostanie wprowadzony tryb areny PvP, który pozwoli ci sprawdzić swoją siłę i umiejętności w starciu z innymi wojownikami. Odbędzie się to w bitwach 3 na 3 i nie będzie powiązane z grą główną, więc możesz grać tyle, ile chcesz, nie martwiąc się o utratę postępów w lochach.

Jeśli coś Cię interesuje, z przyjemnością usłyszysz, że możesz teraz grać w tę grę za darmo. Dungeonborne nie została jeszcze oficjalnie wydana, a data jej premiery nie została jeszcze ujawniona w momencie pisania tego tekstu, ale testy na PC rozpoczęły się w ubiegły weekend, więc zdecydowanie zaangażuj się, jeśli jesteś zainteresowany.

Kiedy się uruchomi, Dungeonborne ukaże się wyłącznie na PC za pośrednictwem Steam, choć data premiery pozostaje tajemnicą w dającej się przewidzieć przyszłości.