Seria prequeli Gry o Tron Aegon’s Conquest w przygotowaniu

Jeszcze inny Gra o tron spin-off wszedł w fazę rozwoju. Pytanie, czy kiedykolwiek ujrzy światło dzienne?

Gra o tron była czystą magią. Choć finałowy sezon nie każdemu przypadł do gustu, myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że był to absolutnie fenomenalny serial. Teoretyzowanie, sekcje po odcinkach… Nie znaleźliśmy jeszcze następcy, który pasowałby do tej tezy Gra o tron miał wpływ na przemysł rozrywkowy. Biorąc pod uwagę sukces serii, krytyczny i komercyjny, spin-offy wydawały się prawie gwarantowane Dom Smoka ostatecznie wskoczył na scenę w 2022 roku.

Dom Smoka okazał się natychmiastowym sukcesem. Chociaż jest jeszcze trochę do zrobienia, zanim wszystko będzie pasować Tronywidzów, oglądalność była na tyle imponująca, że ​​HBO przedłużyło spin-off o drugi sezon po wyemitowaniu zaledwie dwóch odcinków, a drugi sezon pojawi się na naszych ekranach jeszcze w tym roku. Teraz jednak wygląda na to, że HBO nie jest usatysfakcjonowane posiadaniem dwóch westerozjańskich hitów.

Kolejny spin-off wszedł w fazę rozwoju. Scenariusz Batman pisarza Mattsona Tomlina serial skupi się na „brutalnym i krwawym” podboju Westeros przez Aegona. Gra o tron miłośnicy będą wiedzieć, że Aegon Targaryen podbił sześć z siedmiu królestw Westeros, a Dorne było jedynym terytorium, które zdołało się utrzymać. Aegona nie należy mylić z Aegonem II, który pojawia się w Dom Smoka. Targaryenowie mają mylący zwyczaj ciągłego używania tych samych imion.

Mając to na uwadze, najnowszy spin-off byłby najdalszym krokiem w historii Westeros. Problem w tym, że HBO ma zwyczaj ogłaszać pomysły na spin-offy tylko po to, by utknąć w rozwoju.

Mentalista twórca, nad którym pracował Bruno Heller Wąż MorskiKit Harrington miał wrócić Śnieg, Dziesięć tysięcy statków cofnęłoby nas o 1000 lat, Rycerz Siedmiu Królestw podczas animacji skupiałby się wokół postaci Dunk i Egg Złote Imperium też był w pracy.

Mówiąc oczywiste, żaden z tych pomysłów nie dotarł jeszcze do sfilmowania. Uważa się, że niektóre z nich zostały odłożone na półkę, gdy HBO Max stało się po prostu Maxem. Inne są dopiero w fazie rozwoju. Ciekawie będzie zobaczyć, czy najnowszy pomysł na spin-off okaże się odrobinę bardziej udany.