Sceneria Assassin’s Creed World War II wygląda oszałamiająco w Unreal Engine 5

Jeden z fanów wyobraził sobie, jak mogłaby wyglądać wstęp do Assassin’s Creed, którego akcja rozgrywa się podczas II wojny światowej, i jest to projekt, który wzbudził w fanach pragnienie więcej.

Zapowiada się ekscytujący rok dla serii Assassin’s Creed. Podczas gdy w zeszłym roku Assassin’s Creed Miraż przywróciło franczyzę jej tegorocznym korzeniom opartym na skradaniu się kryptonim Czerwony powrócimy do formuły RPG. Krążą pogłoski, że gra rozgrywa się w feudalnej Japonii i przedstawia samuraja i kobietę shinobi, przy czym samuraj prawdopodobnie jest wzorowany na prawdziwej postaci Yasuke. Oficjalnie niewiele wiemy o grze, ale oczekuje się, że zostanie ona pełna ujawniona latem tego roku, podczas corocznego wydarzenia Ubisoft Forward. W międzyczasie możesz rzucić okiem na wyżej wymieniony projekt fanowski.

The projekt jest dziełem YouTuber TeaserPlay. W dwuminutowym pokazie widzimy panoramę Paryża z czasów wojny, po czym skupiamy się na zabójcy, spacerującym po dachu w klasycznym stylu Assassin’s Creed, po czym wskakujemy i toczymy się na okupowaną ulicę poniżej. Grafika jest oszałamiająca, co nie jest całkowitym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę wykorzystanie silnika Unreal Engine 5. To pokazuje, że pełnometrażowy „nowoczesny” Assassin’s Creed mógłby bardzo się sprawdzić.

Mówiąc o projekcie, TeaserPlay napisał: „Jednym z środowisk, o którym fani marzyli od dawna, jest okupowany Paryż podczas II wojny światowej. W tym filmie staraliśmy się przedstawić ogólny obraz tego snu. Mamy nadzieję, że Ubisoft wykorzysta ten potencjał i zobaczymy oficjalnego Assassin’s Creed w czasie II wojny światowej. Do stworzenia tego filmu w Unreal Engine 5 wykorzystaliśmy ray tracing, Nanite i Lumen.”

„Najfajniejsza część Jedność grał w czasie II wojny światowej. Naprawdę mam nadzieję, że w przyszłości stworzą grę AC z czasów II wojny światowej” – napisał jeden z widzów w komentarzach, a inny dodał: „Szczerze mówiąc, bardzo chciałbym zobaczyć grę Assassin’s Creed z I wojny światowej”. Wiele innych osób stwierdziło, że projekt przypomina im film Pandemic Studios Sabotażysta. Być może pewnego dnia będzie to miejsce, do którego zabierze nas Ubisoft.