RPG w stylu Cyberpunk 2077 można bezpłatnie pobrać ze Steam, możesz je pobrać już teraz

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o zagraniu w grę typu roguelite deckbuiler z… Cyberpunka 2077-esque Edge, to trafiłeś we właściwe miejsce. Nadchodzący Podział zerowy właśnie o to chodzi – i możesz już teraz pobrać próbkę gry za darmo.

Opracowany przez Robot Cat Limited i wydany przez Astrolabe Games, Podział zerowy to mieszanka gatunków. Częściowo RPG, częściowo kolekcjonerska gra karciana, a częściowo roguelike deckbuilder, łączy w sobie kilka stylów w „mrocznym cyberpunkowym świecie” i brzmi naprawdę bardzo intrygująco. Poprowadzisz trzyosobową drużynę rywalizującą z kilkoma frakcjami walczącymi o terytorium w popiołach światowej wojny.

„Podczas ostatniej wojny kwitnąca metropolia Zerzura została niemal zniszczona w wojnie pomiędzy AGI (sztuczną inteligencją ogólną)” – czytamy w streszczeniu. „Ponieważ miasto Zerzura jest gospodarzem mauzoleum ostatniego działającego AGI, megakorporacje utworzyły Strefę Wykluczenia wokół ruin miasta – rzekomo w celu ochrony społeczeństwa przed szalejącymi anomaliami wytworzonymi przez AGI, ale także w celu zapewnienia korporacje mają pierwszeństwo w zdobyciu cennych pozostałości.

Możesz wybrać trzyosobową załogę, ale masz do wyboru dziewięciu operatorów podzielonych na trzy kategorie: Strażnik, Szturmowiec i Specjalista. Od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na różnorodną mieszankę, czy też wolisz podejście w jednej kategorii. Każdy operator będzie wówczas miał talię ośmiu kart z podpisami z 12 wolnymi miejscami. Będziesz musiał odeprzeć wrogów, chroniąc się przed odsłoniętymi słabościami.

Do walki jest ponad sześć dzielnic, a po drodze czeka Cię kilka kłopotliwych walk z bossami. Jeśli to Ci odpowiada, możesz wypróbować bezpłatną wersję demonstracyjną Podział zerowy teraz na Steamie. Gra oczekuje na pełną datę premiery, ale powinno to dać wam przedsmak tego, co nadejdzie w międzyczasie.