Road To The Erdtee został okrzyknięty przez fanów „fenomenalnym”.

„Dlaczego nikt nie mówi o”Droga do Erdtree? Jak dotąd było niesamowicie.” Oto jest pytanie pozowane na Reddicie. Pochodzi od zagorzałego fana Pierścień Eldena manga co jest po części zabawne i istotne dla fanów gry.

Pierścień Eldena traktuje siebie całkiem poważnie. To trudna jak skała przygoda przesiąknięta fabułą – gra, która oferuje godziny i godziny skomplikowanych potworów i ludzi, którzy mają długą i bogatą historię. Tylko czasami gra staje się trochę głupia, ale wydaje się, że większość z tego została zachowana dla tej mangi przez Nikiichi Tobitę.

Manga jest nieco żartobliwą przygodą, w której podążamy za bohaterem, który najwyraźniej jest zdezorientowany co do nowego świata, w którym się znalazł. Podobnie jak my, gdy graliśmy w tę grę po raz pierwszy, bohater jest nieprzytomny. Udaje mu się wygrać wiele bitew dzięki dziwnym okolicznościom, podczas gdy bossowie popadają w humorystyczną logikę i scenariusze.

Kilka odpowiedzi od Redditorów chwali grafikę i głupią treść; łatwo zauważyć, że manga uzupełnia świat w sposób komplementarny. Oczywiście nigdy nie będzie to miało poważnego tonu, gra robi tego wystarczająco dużo. Po co nam więcej tego, co już jest dostępne, skoro Fromsoftware może sprawić, że utalentowany pisarz i artysta opowiedzą zupełnie inną historię? To nie miejsce na wiedzę, to miejsce na chichoty. Nawet inspiracja dla Mroczne dusze gier, Berzerk, spędzał czas na rozkoszowaniu się głupimi rzeczami.

Więc jeśli szukasz czegoś nieco innego, to jest rozkosz. Jest moment, w którym Rennala nie jest postrzegana jako złowroga, z pokojem szefa pełnym przerażających śpiewających dzieci, zamiast tego jest postrzegana jako prowadząca przedszkole i desperacko potrzebująca przerwy. To mówi wszystko. Zabawne i pełne fantazji. Musisz to przeczytać.