Remaster Simpsons Hit & Run w 60 klatkach na sekundę działa w rozdzielczości 4K i jest czymś pięknym

Simpsonowie: Uderz i uciekaj to jedna z najbardziej ukochanych gier wideo swojej generacji, a fani od wielu lat wzywali do jej remasteru, a wezwanie to nie zostało jeszcze wysłuchane. Cóż, przynajmniej oficjalnie.

Opracowane i opublikowane odpowiednio przez nieistniejące już Radical Entertainment i Vivendi Universal Games. Simpsonowie: Uderz i uciekaj ukazała się w 2003 roku na PC, PlayStation 2, Nintendo GameCube i oryginalną konsolę Xbox. Simpsonowie: Uderz i uciekaj była przyjazną dla rodziny odpowiedzią na Goliata Grand Theft Auto III.

W 2008 roku Vivendi Universal Games połączyło się z wydawcą Activision i będąc firmą, która lubi zarabiać wszystkie pieniądze świata, do dziś pozostaje tajemnicą, dlaczego. Simpsonowie: Uderz i uciekaj nie otrzymało jeszcze oficjalnego remake’u ani remasteru. Dlatego fani wzięli sprawy w swoje ręce.

W sierpniu 2021 roku fan zdecydował się na remake Simpsonowie: Uderz i uciekaj a zaledwie dwa lata później ten niesamowity projekt miał zostać ukończony w lipcu 2023 r. Remake stworzony przez fanów zawierał możliwy do eksploracji świat, dźwięk pobrany z oryginalnej gry, a nawet misje, w których można było wziąć udział, i nie tylko. Ten remake wygląda niesamowicie, ale niestety, aby uniknąć gniewu prawników Activision, projekt ten nigdy nie zostanie udostępniony do użytku publicznego.

Innym projektem fanów, który niedawno wyszedł na światło dzienne, jest projekt moddera i Reddita użytkownik SCR0ALL. Prosty zrzut ekranu zremasterowanej wersji Simpsonowie: Uderz i uciekaj został udostępniony w wątku pokazującym, że Homer Simpson ma zamiar wsiąść do samochodu. Naturalnie wątek Reddit był pod wrażeniem czystej magii SCR0ALL, a komentarze brzmiały: „Jakość jest wyraźna” i „Jak to jest w HD, stary?”

Cóż, SCR0ALL odpowiedział na to pytanie, mówiąc: „Tryb programisty na Xbox, możesz dodać emulator i naprawdę dobrze skaluje się do 4k 60fps”. Więc masz to. Jeśli skorzystasz z trybu programisty, Ty także możesz cieszyć się zremasterowaną wersją tego retro klejnotu w rozdzielczości 4K.

Czy Activision zdecyduje się stworzyć remake lub remaster Simpsonowie: Uderz i uciekaj to się jeszcze okaże. Jeśli jednak pewnego dnia tak się stanie, bez wątpienia będzie to ogromny hit zarówno dla nowych, jak i powracających fanów.