Remake Ocarina of Time Unreal Engine 5 to uczta dla oczu

Niewiele jest gier tak ukochanych jak klasyk Nintendo 64 Legenda Zeldy: Ocarina czasu i do dziś fani ponownie odwiedzą królestwo Hyrule, aby rozpocząć kolejną epicką przygodę.

Twierdząc, że jest świetnym graczem wszechczasów, Legenda Zeldy: Okaryna czasu ma wszechmogącego wynik 99 na zbiorczym serwisie Metacritic. Co więcej, jego port Nintendo 3DS również robi wrażenie wynik 94 zdobywając wyróżnienie „Must-Play”. Fani chcieliby zobaczyć pewnego dnia pełny remake zbudowany od podstaw, ale nic nie wskazuje na to, aby miało to nastąpić w najbliższej przyszłości, więc wzięli sprawy w swoje ręce.

Fanowski remake oparty na silniku Unreal Engine 5 Legenda Zeldy: Ocarina czasu krążył po sieci w listopadzie 2022 roku, niesamowici fani tego, co mogłoby się wydarzyć, gdyby Nintendo kiedykolwiek zdecydowało się stworzyć własny remake. To powiedziawszy, nie mam nic przeciwko Nintendo, ale nie sądzę, że wyglądałoby to tak imponująco wizualnie, jak te projekty stworzone przez fanów.

Legenda Zeldy: Łzy Królestwa została wydana na Nintendo Switch dopiero w 2023 roku, więc jakikolwiek potencjalny oficjalny remake minie wiele lat, zakładając, że w ogóle do tego dojdzie. Bardziej prawdopodobne jest, że doczekamy się remasterów Budzący Wiatr i/lub księżniczka zmierzchu Pierwszy.To powiedziawszy, kolejny fanowski remake Okaryna Czasu został przesłany na kanał YouTube Digital Dreams i po raz kolejny wygląda tak oszałamiająco, napędzany silnikiem Unreal Engine 5, że jest to prawdziwa uczta dla oczu. Fanowski remake, o którym mowa, przenosi nas do Świątyni Czasu, gdzie prezentowane są wspaniałe odbicia i oświetlenie oparte na technologii ray tracingu, a także imponująca fizyka wody w innych miejscach wersji demonstracyjnej.

Niestety, to demo nie zostało upublicznione, aby uniknąć gniewu prawników Nintendo. Niemniej jednak przynajmniej wszyscy możemy podziwiać jego piękno i mieć nadzieję, że pewnego dnia Nintendo nam to da Legenda Zeldy: Ocarina czasu przeróbka, której pragniemy.

Najnowsze pozycje z serii, Legenda Zeldy: Breath of the Wild I Łzy Królestwa oba są już dostępne na Nintendo Switch.