Red Dead Redemption 3 „California Gold Rush” cieszy się uznaniem fanów

Rockstar Games nawet oficjalnie tego nie ogłosiło Red Dead Redemption 3 jak dotąd, ale to nie powstrzymuje fanów serii Dziki Zachód od spekulacji na temat tego, co chcieliby zobaczyć w następnej grze.

Oryginalny red Dead Redemption który został wydany w 2010 roku, z Johnem Marstonem w roli głównej, którego akcja rozgrywa się na początku XX wieku, podczas upadku granicy amerykańskiej. Jeśli chodzi o Red Dead Redemption 2 (który jest prequelem), akcja rozgrywa się tuż przed wydarzeniami z gry z 2010 roku, a występuje w niej Arthur Morgan z holenderskiego gangu van de Linde, grupy, której członkiem był także John Marston.

Kalifornijska gorączka złota miała miejsce w latach 1848–1855 po odkryciu złota w Coloma w Stanach Zjednoczonych przez Jamesa W. Marshalla. Jak można sobie wyobrazić, motywacją była chciwość korporacji, która pomogła zasilić gospodarkę w Stanach Zjednoczonych, ale miała również poważnie negatywny wpływ na mieszkańców rdzennych Amerykanów, co spowodowało spadek populacji z powodu chorób, głodu i, co nie mniej ważne, ludobójstwa .

„Myślę dalej Red Dead Redemption 3 mające miejsce podczas kalifornijskiego przypływu złota”, powiedział DodgerCoug, rozpoczynając dyskusję na forum Reddit. „Całkowicie nowa historia i mapa, której akcja rozgrywa się pod koniec gorączki złota w 1855 roku.”

DodgerCoug wymienił m.in. całą mapę Zachodniego Wybrzeża (plus Tijuana), wzrost imigracji i rolę, jaką odegrała w gorączce złota i rozwoju kolei. Oprócz bezwzględnych bandytów i mściwej sprawiedliwości, negatywny wpływ na rdzennych Amerykanów i wiele więcej. To z pewnością intrygujący, ale równie tragiczny okres do zbadania.

„W pewnym sensie mi się to podoba” – wykrzyknął DirtBagFace. „Naprawdę podoba mi się to z wielu powodów. Zawiera wiele elementów pochodzących z mojego własnego zwierzaka RDR3 pomysł, który koncentruje się na obszarach Kalifornii i większej liczbie rdzennych Amerykanów” – odpowiedział ArthurDartLazos.

„Moim zdaniem nie musi to mieć absolutnie nic wspólnego z holenderskim gangiem van der Linde. Ta historia została rozegrana i skończona, czas rozpocząć nową” – zasugerował Troy242426. Jednak niektórzy w tym wątku poczynili bardzo ważne uwagi dotyczące okresu, w którym niewolnictwo było dominujące. Być może jest to temat, który może okazać się zbyt kontrowersyjny, nawet dla Rockstar Games.

Odkupienie Red Ded i jej kontynuacja są już dostępne na nowoczesnych platformach. Jeśli chodzi o GTA VIma zostać wydany na PlayStation 5 i Xbox Series X|S w 2025 roku.