Ratowanie Chidori w Persona 3 Reload (P3R): przewodnik

Gdy zbliżasz się do zakończenia gry w Persona 3 Reload, sprawy zaczynają się naprawdę szybko pogarszać, a główna obsada zaczyna ponosić straty za porażką. Ale jednego z nich, szczególnie Chidori, można uniknąć, jeśli zrobisz wszystko dobrze.

Co się dzieje z Chidori w Persona 3 Reload?

W trakcie głównego wątku fabularnego dowiadujemy się więcej o Stredze oraz tajemniczym Chidori, członku grupy, który polubił Junpeia po przyjęciu, że jest on przywódcą SEES. Zamiast tego zostaje jednak schwytana i powoli zaczyna otwierać się przed Junpeiem, mimo że to on był częściowo winien jej upadku. Ich uczucia stają się poważniejsze, a ona zamienia swoje życie na jego, gdy zostaje postrzelony w późniejszym momencie gry.

Podczas tego wydarzenia Persona Chidori łączy się z Junpei i staje się Trismagistusem. Jest to wydarzenie fabularne i jest całkowicie nieuniknione, ponieważ stanowi kluczową część ich dynamiki. Jednak Persona 3 FES wprowadziła sposób na uratowanie Chidori, choć trzeba za to zapłacić cenę.

Jak ożywić Chidori w Persona 3 Reload

Chidori może przetrwać wydarzenia, które mają miejsce 22/11, w zależności od twoich poprzednich działań. Chociaż wcześniej metoda polegała tylko na rozmowie z Junpei w określone dni, w przypadku Reload została znacznie zmieniona. W tej wersji musisz spędzać czas z Junpei po szkole w odpowiednim momencie w listopadzie. 6 listopada zobaczysz scenę z nim i Chidori, a następnego dnia będzie on dostępny jako miejsce spotkań.

Jeśli spędzasz z nim czas, widzisz, jak chce kupić Chidori kwiaty i odwiedzić ją ponownie, ale ostatecznie rezygnuje z tego pomysłu. Następnego dnia odwiedź kwiaciarnię na stacji Paulownia i kup w ciągu dnia Biały Kwiat za 250 jenów, a wieczorem przekaż kwiaty Junpei w akademiku. Następnego dnia ponownie odwiedzi Chidori i przekaże ci dobre wieści.

Musisz ukończyć te dwie interakcje pomiędzy 7.11 a 21.11. Chidori oddaje swoje życie Junpei 22-go, więc Junpei musiał ją wcześniej odwiedzić. Nie musisz tego robić dokładnie 7 listopada, ale nie opóźniałbym tego, żeby było bezpiecznie. W razie potrzeby pomiń linki społecznościowe, ale pamiętaj, aby spędzić jedno popołudnie z Junpei, w przeciwnym razie Twoja szansa przepadnie.

Scena poświęcenia Chidori rozgrywa się jak zawsze 22/11, ale jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, otrzymasz dodatkową scenę późnej nocy z Mitsuru 30/11, gdzie możesz podsłuchać jej rozmowę telefoniczną.

Teraz kontynuuj grę normalnie, aż dojdziesz do 1/21, gdzie w tym dniu stracisz swój wolny czas. Ale w zamian dostajesz scenę jej odrodzenia, co jest warte twojego wysiłku. Pomimo tego, że wydarzył się cud, straciła wspomnienia o wszystkim, co dotyczyło Ciemnej Godziny, ponieważ nie miała już swojej Persony.

Czy powinieneś ożywić Chidori w Persona 3 Reload?

Nie ma nagrody za ożywienie Chidori. Wydarzenia na spotkaniach Junpei nie są z tym powiązane i nie otrzymasz za to żadnej nowej Persony, przedmiotu ani niczego. Tak naprawdę ożywienie jej oznacza w istocie utratę dwóch dni wolnego czasu w ciągu całego roku, co może być szkodliwe przy próbie uzupełnienia wszystkich Linków Społecznościowych. Jednak nadal możesz bezpiecznie ukończyć je wszystkie i ożywić ją w nowym pliku, jeśli dobrze zarządzasz swoim czasem.

Takie postępowanie ma również konsekwencje fabularne. Kanonicznie Chidori nie został wskrzeszony zgodnie z prologiem The Answer w Persona 3 FES. Ale później w Persona 4 Ultimax Arena Junpei potwierdziła, że ​​wciąż żyje. Bijatyka pojawiła się później, więc możemy założyć, że jest to wersja kanoniczna, co oznacza, że ​​ten mały szczegół FES został przerobiony (nie cała gra, ponieważ The Answer jako całość jest kluczowa dla Areny).

Więc to od ciebie zależy, czy chcesz ją uratować, czy nie. Uratowałem ją, ponieważ podobają mi się słodkie sceny z nią i Junpei, ale jest to całkowicie zrozumiałe, jeśli wolisz, żeby odeszła, aby nadać większe znaczenie postanowieniu Junpei. Przynajmniej nie jest to sprawa „uratowania Shinjiro”.