Przychody Xbox wzrosły o 49% po przejęciu Activision Blizzard

Według ostatniego roku podatkowego Microsoftu od czasu dobrze udokumentowanego przejęcia Activision Blizzard przychody Xbox wzrosły o 49%.

W październiku ubiegłego roku w końcu doszło do fuzji Microsoft i Activision Blizzard, a Microsoft opublikował niedawno swój pierwszy raport o zarobkach od czasu sfinalizowania transakcji. W swoim wyniki za drugi kwartał w roku finansowym 2024 firma ujawniła, że ​​przychody z gier wzrosły o przyzwoite 49%, co można przypisać przejęciu Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów.

W rezultacie przychody technologicznego giganta z gier w ciągu ostatnich kilku miesięcy osiągnęły „44 punkty wpływu netto”, a zawartość Xbox, taka jak Game Pass i inne usługi, wzrosła o 61%. Sprzęt Xbox również odnotował wzrost na poziomie 3%, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Microsoft zorganizował serię ofert na Xbox Series X/S w okresie świątecznym.

Seria podwyżek dla Microsoftu wynika z przejęcia firmy Activison Blizzard, która wniosła ze sobą niezwykle udane franczyzy gier, takie jak Call of Duty, World of Warcraft i Overwatch, żeby wymienić tylko kilka. W rezultacie szacuje się, że fuzja jest już warta około 2 miliardów dolarów, co plasuje Xboxa przed Windowsem w najlepiej zarabiających biznesach Microsoftu. Sam Microsoft osiągnął przychody w wysokości 62 miliardów dolarów, co oznacza niedawny wzrost o 18%.

Jednak te sukcesy odbyły się kosztem większej liczby pracowników po tym, jak Microsoft zwolnił w zeszłym tygodniu 1900 członków swojego działu Xbox. Doprowadziło to do niewydanej gry survivalowej Blizzarda Odyseja zostaje anulowane, a dotyczy to pracowników społeczności Blizzarda, marketingu, e-sportu i działów kontroli jakości.

W powiązanych wiadomościach, jak wynika z raportów opublikowanych w październiku 2023 r., PlayStation może planować rozpoczęcie własnego przejęcia. W takim przypadku na celowniku mogą znajdować się takie firmy jak Take-Two, EA i Square Enix, ale pozostaje to nierozstrzygnięte. zobaczymy, czy plany rzeczywiście zostaną zrealizowane w nadchodzącym roku.