Przewodnik po zdobywaniu smoły w Enshrouded

W Enshrouded jest tak wiele różnych rodzajów materiałów budowlanych, że wiedza, gdzie je wszystkie zdobyć, może wydawać się niemożliwa. Dowiedzmy się, jak zdobyć dużo Smoły i co musimy zrobić, aby tak się stało.

Jak znaleźć smołę w Enshrouded

Istnieje kilka różnych sposobów zdobycia Tar, z których jeden jest bardziej czasochłonny niż drugi. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz, musisz stworzyć i zbudować ognisko. Jest to jeden z najwcześniejszych przepisów rzemieślniczych, jaki odblokujesz w grze, więc zabierzmy się do pracy nad stworzeniem jednego z nich.

Aby rozpalić ognisko, będziesz potrzebować 2 kłód drewna. Gdy już je zdobędziesz, stwórz ognisko i umieść je w dowolnym miejscu na świecie. Jest to nie tylko świetny sposób na ugotowanie jedzenia, ale także fantastyczny sposób na ogrzanie się podczas zimnych nocy. Po rozpaleniu ogniska będziesz mieć do dyspozycji kilka opcji pozyskiwania smoły — rozgotowanie jedzenia lub pozwolenie, aby ognisko zgasło, aby go trochę wytworzyć.

Kiedy siadasz do przygotowania jedzenia, musisz nacisnąć i przytrzymać przycisk, aby upewnić się, że jest ugotowane wystarczająco długo i nie ulega przypaleniu. Chociaż instynktowne może być chwycenie jedzenia i zdjęcie go z ognia, gdy tylko zobaczysz, że jest gotowe, po prostu trzymaj je nad płomieniem. Jeśli rozgotujesz jedzenie, zamieni się ono w smołę. Będzie to najszybszy możliwy sposób zapewnienia dużej ilości Tar. Dostaniesz także dodatkowy kawałek lub dwa, gdy ognisko zgaśnie, więc pamiętaj, aby zabrać je przed wyruszeniem w podróż.