Przewodnik po samouczku w grze Tekken 8

Jeśli jesteś choć trochę podobny do mnie, Tekken 8 to Twoja pierwsza gra z tej serii i od razu będziesz potrzebować samouczka. Nawet jeśli nie jest to Twój pierwszy wpis, ta gra jest znana z tego, że jest jedną z najtwardszych zawodników, a w tym przewodniku dowiesz się, jak możesz przystąpić do treningu.

Jak rozpocząć samouczki w Tekken 8

Możesz rozpocząć samouczek, wybierając tryb ćwiczeń w zakładce offline w menu głównym, a następnie otwierając ustawienia ćwiczeń. Kiedy wybierzesz tryb ćwiczeń w Tekken 8, możesz wybrać postać, której chcesz się nauczyć, oraz dowolnego przeciwnika, z którym chcesz się zmierzyć. Przeciwnik ma znaczenie, jeśli chcesz zacząć uczyć się więcej mechaniki defensywnej.

Poradnik Tekkena 8

Kiedy już znajdziesz się w trybie ćwiczeń, możesz nacisnąć Options/Start na kontrolerze, a wyświetli się pełna lista ustawień. Dwa najważniejsze ustawienia samouczka to Wyzwania Combo i Trening Kary. Wyzwania Combo wyświetlą najlepsze kombinacje dla wybranych postaci i musisz je ukończyć, zanim będziesz mógł przejść do następnej kombinacji.

Trening kary jest podobny do wyzwań Combo, ale skupia się na sposobach kontrataku, a nie na czystym ataku. Te dwa samouczki szkoleniowe przygotują Cię do początkowych etapów gry w Tekken 8. Jednak to za mało, aby czuć się pewnie w starciu z jakimkolwiek przeciwnikiem online.

Rozpoczynanie samouczka w Tekken 8:

  • Przejdź do zakładki offline w menu głównym.
  • Wybierz tryb ćwiczeń.
  • Wybierz postacie, których chcesz się nauczyć.
  • Otwórz ustawienia ćwiczeń i wybierz Wyzwania Combo.

Następnym krokiem jest powrót do trybu ćwiczeń i wybranie ustawień ćwiczeń, dzięki którym będziesz mógł dostosować sposób działania przeciwnika korzystającego z procesora. Jest to jeden z najlepszych sposobów na wypróbowanie nowej postaci, mając do dyspozycji mnóstwo samouczków.

Chciałbym móc powiedzieć, że było więcej obszernych samouczków, które omawiają podstawy gry wszystkimi postaciami. Jak dotąd wygląda na to, że nowi gracze będą musieli polegać na wyzwaniach typu combo, ale zawsze są dodatkowe filmy. W grze takiej jak Tekken będziesz potrzebować pomocy z zewnątrz.

Jedną z mechanik, o której z pewnością musisz się dowiedzieć, jest system ogrzewania. Będzie za tobą podążać w każdej rundzie walki.