Przewodnik po oswajaniu, karmieniu i hodowli pancerników w Minecrafcie

Jak znaleźć pancernika w Minecrafcie

Pancernika znajdziesz w biomach Savanna w Minecrafcie, a krążą plotki, że mogą pojawiać się również w Badlands. W końcu w prawdziwym życiu są to zwierzęta pustynne. Jeśli pancernik zostanie poruszony przez coś w otoczeniu (inny wrogi tłum, taki jak zombie, szkielety, fantomy, Withers lub ty), zwinie się jak w prawdziwym życiu i łatwo pomylisz go ze zwykłym blokiem. Jeśli chcesz z nimi wejść w interakcję, podchodź do nich ostrożnie.

Czy możesz oswoić pancernika w Minecrafcie?

W Minecrafcie nie można oswoić pancernika. Nie w tym sensie, że stanie się Twoim zwierzakiem i będzie za Tobą podążać. Możesz jednak „zaprzyjaźnić się” z nimi i próbować je rozmnażać, ale to wszystko, co osiągniesz.

Po pierwsze, musisz podejść do niego powoli, aby zapobiec jego zdenerwowaniu i ucieczce od Ciebie. Najlepszą radą jest, aby nie biegać i nie jeździć na pojazdach/zwierzętach, ponieważ pancerniki uznają to za onieśmielające. Następnie musisz karmić je jedzeniem, które lubią.

Jak nakarmić pancernika w Minecraft – co je pancernik?

Niestety, jak dotąd ustaliłem, że pancerniki jedzą tylko oczy pająków. Możesz zdobyć oczy pająka, zabijając czarownice, pająki i pająki jaskiniowe w różnych miejscach w Minecrafcie. Można je również znaleźć w niektórych skrzyniach w Pustynnej Świątyni (Pustynna Piramida), ale prawdopodobieństwo jest mniejsze niż 1 do 3.

Aby nakarmić pancernika, upuść mu trochę oczu pająka. Możesz także użyć oczu pająka, aby je zwabić (aby je poruszyć), ponieważ tak naprawdę nie można ich oswoić i zarządzać nimi. Pomoże Ci to w hodowli pancerników.

Będziesz także chciał dowiedzieć się, jak oswoić wilka w Minecrafcie, jeśli chcesz hodować pancerniki.

Jak wyhodować pancernika w Minecraft

Możesz założyć farmę pancerników, jeśli znajdziesz na wolności co najmniej dwa dorosłe pancerniki blisko siebie. Wszystko, co musisz zrobić, to zbliżyć je do siebie, oferując im jedzenie, które uwielbiają (Oczy pająka), a następnie zbudować wokół nich płot. Po pewnym czasie (jeśli będą dobrze odżywione) pojawi się mały pancernik, który ostatecznie wyrośnie na dorosłego. Będziesz mógł hodować pancerniki dla ich łusek, które są niezbędnym składnikiem Wilczej Zbroi.

Oto kilka nasion pustyni Minecraft, jeśli chcesz skrócić czas potrzebny na wyszukiwanie Spider Eyes.