Przewodnik na temat korzystania z poleceń konsoli i serwera w Palworld

Palworld umożliwia korzystanie z poleceń konsoli, jeśli chcesz cieszyć się wrażeniami, jakie ma do zaoferowania gra, zamiast ciągłego szukania zasobów. Ten przewodnik pomoże Ci, jak używać poleceń konsoli w Palworld i dobrze się bawić.

Jak korzystać z poleceń konsoli w trybie dla jednego gracza

Na razie nie ma możliwości wprowadzania poleceń konsoli w trybie dla jednego gracza, ponieważ została ona wyłączona przez twórców. Jednakże nadal możesz modyfikować swoją grę, aby włączyć konsolę poleceń. Możesz także użyć aplikacji WeMod, aby włączyć nieskończone zdrowie graczy i znajomych, nieskończoną wytrzymałość, tryb Boga i wiele więcej. Oto jak to zrobić:

  1. Pobierz Trener WeMod Palworld.
  2. Po zainstalowaniu trainera utwórz konto i zaloguj się.
  3. Po wykonaniu tej czynności wybierz z listy dostępnych gier Palworld.
  4. W kolejnym oknie wybierz w lewym górnym rogu platformę, na której grasz w grę. Działa zarówno w wersjach gry Steam, jak i Game Pass.
  5. W tym oknie zobaczysz opcje umożliwiające włączenie różnych modów. Obok nich będą skróty klawiaturowe, które możesz nacisnąć, aby aktywować mod.
  6. Kliknij Grać aby uruchomić grę z włączonymi modami.

Po załadowaniu świata dla jednego gracza naciśnij klawisz odpowiadający modowi, który chcesz włączyć. Gra automatycznie wykryje mod i wykona akcję.

Jak używać poleceń konsoli na serwerze dedykowanym

Jeśli grasz na serwerze dedykowanym i chcesz korzystać z poleceń konsoli, możesz to łatwo zrobić wpisując polecenie w oknie czatu gry. Ale najpierw musisz być administratorem serwera.

Jeśli jesteś właścicielem serwera, możesz łatwo korzystać z poleceń serwera. Jeśli jednak nie masz dostępu administratora, musisz uzyskać do niego hasło. Aby uzyskać dostęp do uprawnień administratora, wprowadź następujące polecenie w oknie czatu i zamień „HASŁO” z hasłem administratora:

  • /adminhasło HASŁO

Gdy uzyskasz dostęp administratora, możesz wprowadzać polecenia serwera w oknie czatu. Poniżej znajduje się lista wszystkich poleceń serwera:

Komenda Używać
/Wyłączenie {sekundy} {Wiadomość} Wyłącza serwer po upływie zadanego czasu i wyświetla komunikat.
/Pokaż graczy Pokazuje listę wszystkich graczy na serwerze.
/Informacje Pokazuje informacje o serwerze.
/Ratować Zapisuje wszystkie dane świata.
/KickPlayer {SteamID} Wyrzuca gracza z serwera o podanym identyfikatorze Steam.
/BanPlayer {SteamID} Blokuje gracza z serwera o podanym identyfikatorze Steam.
/TeleportToPlayer {SteamID} Teleportuje Cię do gracza na serwerze.
/TeleportToMe {SteamID} Teleportuje gracza do ciebie.
/Broadcast {Wiadomość} Wysyła wiadomość do wszystkich graczy na serwerze.
/Wyjdź Natychmiast wyłącza serwer.
Polecenia serwera

Oto wszystkie sposoby używania poleceń konsoli w Palworld. Jeśli chcesz uruchomić swój serwer, ale boisz się, że komputer będzie działał 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, powinieneś rozważyć zakup serwera dedykowanego w Palworld.