Przegrzanie PlayStation 5 się otworzyło i, dobry Boże, szkoda, że ​​nie zajrzałem do środka

Niezależnie od tego, czy jest to przegrzewający się komputer czy konsola, dbanie o technologię jest zawsze sprawą najwyższej wagi. W końcu nikt z nas nie będzie chciał wydawać setek funtów na wymianę naszych systemów z powodu zaniedbania.

Na szczęście dbanie o swoją technologię, zwłaszcza na PlayStation 5, nigdy nie było łatwiejsze. Z pewnością jest to coś, co Sony poprawiło pod względem dostępu w porównaniu z PlayStation 4. Przynajmniej raz na kilka miesięcy mam zwyczaj zdejmowania płytek z PS5, aby przeprowadzić ładne wiosenne porządki i po zapoznaniu się z tematem dzisiejszej historii Bardziej niż kiedykolwiek cieszę się, że na bieżąco prowadzę konserwację konsoli.

Wszystko, co musisz zrobić, aby wyczyścić wnętrze PS5, to zdjąć pokrywę, delikatnie użyć dyszy próżniowej i delikatnie usunąć cały nagromadzony kurz, w tym ten, który zatkał wentylator. Nawet zwykła szczotka do zamiatania narożników zdziała cuda, usuwając kurz i zapobiegnie przegrzaniu konsoli.

Na YouTube jest mnóstwo bardzo pomocnych filmów instruktażowych, a dokładne wyczyszczenie konsoli PS5 nie powinno zająć więcej niż pięć do 10 minut. Oczywiście upewnienie się, że konsola znajduje się w dobrze wentylowanym miejscu, również działa cuda.

Szczerze mówiąc, samo spojrzenie na zdjęcie zaniedbanej konsoli PlayStation 5 udostępnione w tym wątku na Reddicie powoduje, że moje skłonności do OCD stają się nadmierne. To znaczy, po prostu spójrz na to! Naprawdę napawa mnie to smutkiem i niepokojem.

„PS5 mojego syna ciągle się przegrzewało. Chcieli 400 dolarów kanadyjskich za naprawę pogwarancyjną. Rozebrałem go i stwierdziłem, że zatyka to otwory wentylacyjne” powiedział Redditor BigCoreyD, dręcząc tych, którzy dołączyli do wątku.

„To właśnie każdy powinien sprzątać. Zasilacz jest zatkany” – odpowiedział JahIthBur. „Miałem problem jakiś czas temu, gdy mój komputer wyłączał się losowo. Otworzyłem go całkowicie i okazało się, że otwory wentylacyjne zasilacza są zatkane” – powiedział marioex497, a obaj użytkownicy Reddita podzielili się większością wypowiedzi w tym wątku.

Na plakacie wątku jest napisane, że mają w domu dwa psy, co sugeruje, że mogło to przyczynić się do przegrzania konsoli. Jeśli jednak PS5 byłoby czyszczone co jeden do trzech miesięcy, jest mało prawdopodobne, aby doszło do takiego nagromadzenia – a mówi to ktoś, kto ma w domu dwa wędrujące zwierzaki. Robiąc to, drastycznie zmniejszysz ryzyko uszkodzenia konsoli i oczywiście ogromnego rachunku za naprawę lub konieczności zakupu jednostki zamiennej.

Jeśli można się dzisiaj czegoś nauczyć, to dotyczy to dbania o swoją technologię.