Premiera Starfield na PlayStation 5 zaplanowana jest na nadchodzące rozszerzenie DLC

Fani PlayStation mogą w końcu otrzymać szansę zagrania Pole Gwiazdi kilka innych tytułów dostępnych wyłącznie na Xbox, na PlayStation, według poufnych źródeł.

Co zaskakujące, wygląda na to, że Microsoft zamierza teraz wypuszczać swoje gry na każdą możliwą platformę, w tym Sony, zaczynając od Pole Gwiazd.

Jak zgłoszone autorstwa XboxEra, Xbox planuje teraz wypuścić w przyszłości kosmiczną grę RPG firmy Bethesda na PS5. Podobno stanie się to po pierwszym rozszerzeniu do gry, Shattered Space, i mówi się, że Xbox nawet inwestuje w zestawy deweloperskie PlayStation 5, aby tak się stało. Według doniesień DLC Shattered Space zostanie wydane jeszcze w tym roku, co oznacza, że ​​jeśli gra zostanie przeniesiona na PS5, stanie się to jakiś czas później.

Te same źródła twierdziły również, że Xbox rozważa takie samo podejście do Indiana Jones i Wielki Krągkolejny tytuł Bethesdy, który niedawno miał zostać wydany wyłącznie na Xbox Series X/S i PC.

W artykule napisano dalej: „Kierownictwo wyższego szczebla Microsoft podobno debatowało nad różnymi zaletami i wadami wydawania większej ilości swojego ekskluzywnego oprogramowania gdzie indziej i wewnętrznie nie wszyscy muszą być zadowoleni z tej decyzji, ale odzyskanie potencjalnych pieniędzy „pozostawionych na stole” ’, nie wydając gdzie indziej, prawdopodobnie zwyciężył.”

Microsoft nie potwierdził jeszcze tych doniesień w chwili pisania tego tekstu, ale jeśli są one wiarygodne, może otworzyć drzwi dla innych marek dostępnych wyłącznie na Xbox, które po raz pierwszy wypuszczą na platformy PlayStation, takich jak Halo czy Gears Of War.