Premiera Palworld na PlayStation 5 była cicho zapowiadana

Palworld może ostatecznie wystartować na PlayStation 5, jeśli ta najnowsza zapowiedź Xbox będzie warta uwagi.

Dobrze, Palworld to wciąż z pewnością największy hit tego roku. Ta przygoda survivalowa zgromadziła już ponad 19 milionów graczy na całym świecie na platformie Steam i Xbox, a biorąc pod uwagę, że liczba ta została ujawniona 31 stycznia, istnieje duże prawdopodobieństwo, że od tego czasu liczba ta wzrosła. Palworld jest dostępna w ramach Xbox Game Pass, stając się największą premierą wszech czasów w tej usłudze. Niektórzy gracze musieli czekać na wejście nawet do 40 minut Palworldserwerów za pośrednictwem gier w chmurze, ale od tego czasu Xbox ogłosił partnerstwo z PocketPair w celu zwiększenia wsparcia dla gry. To dobrze wróży na przyszłość, ale czy przyszłość ta może wiązać się z portem PlayStation?

Jak zgłoszone przez Odwrotnie, prezes Xbox, Sarah Bond, powiedziała niedawno pracownikom podczas wewnętrznego spotkania, że ​​w przyszłej wizji firmy „każdy ekran to Xbox”, co pozornie potwierdza pogłoski, że Xbox wkrótce przyjmie model wieloplatformowy. Bond następnie podobno używany Palworld jako przykład pokazanie gry na różnych ekranach i urządzeniach, aby pokazać, w jaki sposób Xbox może rozszerzyć swoje imperium poprzez wydania wieloplatformowe.

Chociaż nie jest to bynajmniej konkretny dowód na to Palworld zmierza na PlayStation 5, nie możemy po prostu zignorować faktu, że użyto tego przykładu. PocketPair już wcześniej wyrażał zainteresowanie rozszerzeniem Palworld’dostępność. Nowe partnerstwo z Xbox z pewnością mogłoby pomóc studiu w osiągnięciu tego celu, potencjalnie przenosząc grę na PS5 i Nintendo Switch.

Krąży oczywiście także plotka, jakoby usługa Xbox Game Pass mogła zostać przemianowana na Microsoft Game Pass, potencjalnie dostępna na innych platformach. To również mogłoby poszerzyć dostęp do Palworld. Ponieważ Phil Spencer ma przedstawić plany firmy podczas specjalnego wydania oficjalnego podcastu Xbox, powinniśmy przynajmniej uzyskać kilka odpowiedzi.