Prace nad GTA 6 właśnie zrobiły kontrowersyjny krok naprzód

Pomimo braku zwolnienia przez co najmniej kolejny rok, GTA VI zapowiada się na największą premierę gier wideo wszechczasów, a Rockstar Games będzie wymagało zaangażowania wszystkich rąk na pokład.

Jednakże, aby Rockstar Games to zapewniło Grand Theft Auto VI dociera zgodnie z harmonogramem i aby jego wydanie przebiegło możliwie bezproblemowo, podobno podjęła kontrowersyjny krok, który może nie zadowolić wielu jej pracowników. Wygląda na to, że ten kontrowersyjny krok może zmierzać w stronę budzącego strach kryzysu GTA VI kontynuuje swój rozwój.

Jeśli nie wiesz, słowo „chrupanie” jest używane do opisu wydłużonych godzin pracy w sytuacjach pod presją czasu. Na przykład nierzadko zdarza się, że dowolny pracownik w odpowiednim zawodzie pracuje na tygodniowych zmianach przez siedem dni i pracuje ponad 70 godzin.

Wielu z nas pracowało tam już wcześniej, pracując o wiele więcej godzin i dni, niż planowano, i choć w tym czasie może to spełniać swój cel, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym, na dłuższą metę nie jest to zdrowa praktyka. Dlatego właśnie taki nacisk położono na pozbycie się kultury crunchu, szczególnie jeśli chodzi o branżę gier wideo.

Już w lutym tego roku Bloomberg informował, że rozwój GTA VI był w końcowej fazie, ale był pewien haczyk. W czasie pandemii Covid-19 jedną z korzyści całego fiaska była możliwość pracy z domu i w miejscu pracy.

Z pewnością była to mile widziana równowaga między życiem zawodowym a prywatnym, która usunęła stres związany z codziennymi dojazdami i związanymi z tym konsekwencjami finansowymi. Teraz, jak ustalono na Reddicie doniesiono, że w tym tygodniu pierwszy dzień wymaga od pracowników Rockstar Games powrotu do pełnoetatowej pracy biurowej.

Bez robienia zbyt wielu założeń być może wszyscy pracownicy Rockstar Games, od których wymaga się pracy w biurze przynajmniej pięć dni w tygodniu, będą pracować w normalnych godzinach tygodniowych. Niestety, jeśli historia czegoś nas nauczyła, to tego, że bogactwo pracowników nie zawsze jest najwyższym priorytetem, jeśli chodzi o zarobienie wszystkich pieniędzy na świecie.

Mam nadzieję, że moje przypuszczenia są błędne i od pracowników nie wymaga się pracy w niegodnych godzinach, bo mimo że jestem podekscytowany publikacją GTA VINie chcę, żeby działo się to kosztem zdrowia ludzkiego. Biorąc to pod uwagę, wszystkie niepotwierdzone doniesienia należy traktować z przymrużeniem oka, dopóki nie zostanie udowodnione, że jest inaczej.

GTA VI Premiera zaplanowana jest na rok 2025 na PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W chwili pisania tego tekstu nie ogłoszono jeszcze premiery na PC.