Pokonanie Malphasa, Strażnika Krypty w Diablo 4: Poradnik

Kiedy dojdziesz do końca Sezonu Konstruktów w Diablo 4, będziesz musiał kilka razy zmierzyć się z Malphasem, Strażnikiem Krypt. W tym przewodniku wyjaśnimy, jak łatwo zniszczyć potężną konstrukcję i odebrać nagrody.

Jak pokonać Malphasa w Diablo 4

Aby pokonać Malphasa musisz ominąć każdą pułapkę pojawiającą się na ziemi oraz zniszczyć cztery przewody pojawiające się na arenie. Sam boss jest nieruchomy, co zdarza się po raz pierwszy w przypadku takiej walki w Diablo 4, a to ma swoje zalety. Tak długo, jak możesz pozostać mobilny, arena jest twoja i możesz jej użyć przeciwko konstruktowi.

Walka Malphasa z Diablo 4

Podczas bitwy Malphas może przełączać się pomiędzy czterema różnymi żywiołami, w zależności od fazy. Używa dokładnie tych samych elementów, które można znaleźć w obeliskach w Tajemnych Wstrząsach lub Kryptach: trucizny, lodu, ognia i czerwonej błyskawicy. W każdym rogu areny znajduje się przewód, który można zniszczyć, gdy element się przełączy.

Wskazówki dotyczące pokonania Malphasa w Diablo 4:

  • Pozostań mobilny i upewnij się, że masz przyzwoitą prędkość ruchu.
  • Zniszcz wszystkie filary Kanałów, które pojawią się w jednym z czterech rogów.
  • Okrążaj Malphasa, który rzuca w twoją stronę pułapki.
  • Powolne lub nieruchome kompilacje nie są zalecane w celu uzyskania maksymalnych nagród.

Oczywiście każdy element ma też zupełnie inną mechanikę. Przykładowo, gdy Malphas zamieni się w lód, zamrozi pewne obszary areny, których należy unikać. Następnie może przejść na truciznę i zacząć pozostawiać na ziemi śmiercionośne kałuże zieleni. W tej bitwie chodzi o pozostawanie w ruchu i uważanie na pułapki.

Nagrody za pokonanie Malphasa w Diablo 4

Strażniczy Malphas Zoltuna

Kiedy pokonasz Malphasa, zyskasz dostęp do znacznie lepszych Skrzyń Tkanych Totemami w porównaniu do standardowych Krypt. Istnieje mniejsza i większa wersja tych skrzyń, które prowadzą do lepszych kamieni zarządzających lub tuningujących. Jednak nadal musisz utrzymywać stosy Straży Zoltuna, aby otworzyć najlepszą skrzynię.

Utrzymanie tych ładunków oznacza, że ​​chcesz zużyć przynajmniej kilka Pereł Strażniczych przed dotarciem do walki. Nawet przy dużej liczbie stosów jest jeszcze więcej powodów, aby pozostać mobilnym, jeśli chcesz uzyskać maksymalne nagrody.

Jeśli chcesz jeszcze trudniejszego wyzwania, wypatruj Echa Malphasa w świecie 4. poziomu w Diablo 4.