Pokimane ogłasza, że ​​po 10 latach opuszcza Twitcha

To koniec pewnej epoki, gdy Imane „Pokimane” Anys ogłasza, że ​​opuści Twitch po tym, jak w ciągu swojej 10-letniej kariery stała się jedną z najpopularniejszych streamerek.

Rozpoczęła swoją przygodę z streamingiem w 2012 r. i pojawiła się na Twitchu w 2014 r. Pokimane stała się jedną z najlepiej zarabiających współpracowników platformy, po tym jak w ostatniej dekadzie osiągnęła imponujące 9,3 miliona obserwujących.

Jednak 30 stycznia Pokimane ogłosiła na Twitterze, że opuści platformę należącą do Amazona, nazywając to „końcem pewnej ery”. Obok Ćwierkaćudostępniła zrzut ekranu aplikacji Twitch znalezionej w sklepie Apple wraz z twarzą wykorzystaną w kampanii marketingowej. To wiele mówi o tym, jak wpływowa była na witrynę.

„Koniec pewnej epoki” – napisała. „Twitch jest moim domem od dziesięciu lat… ale nadszedł czas, aby podziękować za wszystkie wspomnienia i miłość, jaką przeżyłem podczas mojego Liga, Fortnite& Wśród nas dni.”

Jak możesz sobie wyobrazić, wkrótce na oficjalne konto Twitcha zaczęły napływać wiadomości, w których poświęcano czas na przesyłanie wyrazów miłości. „Cóż to była za niesamowita podróż. Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkiego, co osiągnąłeś i tego, co Cię czeka w przyszłości. Zawsze będziesz mieć dom na Twitchu, Poki.”

Pokimane nie ujawniła jeszcze, jakie będą jej kolejne kroki. Jednak fani mogli to zauważyć po pewnym czasie, ponieważ we wrześniu 2022 r. streamerka stwierdziła, że ​​Twitch nie daje już „twórczej satysfakcji” i że chciałaby skierować swoją uwagę na inne platformy, takie jak Instagram i TikTok.

Odkąd ta wiadomość się rozeszła, zaczęły krążyć plotki na temat przyszłości Pokimane, w tym wiadomość, że mogła podpisać umowę na streaming o wartości 75 milionów dolarów z konkurencyjną platformą streamingową, Kick. Jeśli to prawda, dołączy do takich graczy jak xQc i Amouranth. Jednak nie zostało to jeszcze potwierdzone.