Pojawia się nowa aktualizacja systemu PlayStation 5, zawierająca mnóstwo nowych funkcji i ulepszeń

To miła poranna niespodzianka. Sony właśnie ogłosiło szczegóły najnowszej aktualizacji PlayStation 5, ale trzymajcie się, jest w fazie testów beta, więc nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich.

Aktualizacja jest udostępniana „zaproszonym uczestnikom w wybranych krajach”, przy czym kraje to USA, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Niemcy i Francja, więc jeśli mieszkasz w jednym z wyżej wymienionych krajów, warto sprawdzić, czy sprawdź, czy jesteś jednym ze szczęśliwców zaproszonych. Firma Sony oświadczyła, że ​​wszyscy uczestnicy zostaną dzisiaj poinformowani e-mailem, gdy aktualizacja będzie gotowa do pobrania. Oczekuje się, że aktualizacja zostanie wdrożona na całym świecie „w nadchodzących miesiącach” z gwiazdką, że funkcje mogą ulec zmianie w wyniku testów beta. Ale co dokładnie zawiera aktualizacja, słyszę, że pytasz?

Pierwsza zmiana dotyczy kontrolera DualSense w PS5, wprowadzającego różne ulepszenia wbudowanego mikrofonu i głośników. Kontroler będzie w stanie generować dźwięki o większej głośności, „umożliwiając wyraźniejsze słyszenie dźwięków w grze i rozmów głosowych”, a dzięki nowemu modelowi uczenia maszynowego AI poprawiono redukcję szumów. Tłumi to szum tła powstający na skutek naciśnięć przycisków, a także dźwięk z gier, co zapewnia znacznie czystszą jakość rozmów głosowych. W uwagach do aktualizacji zaleca się, aby jeśli po zainstalowaniu aktualizacji głośnik DualSense stał się zbyt głośny, można dostosować głośność głośnika z poziomu centrum sterowania konsoli.

Przechodząc do interakcji na ekranie Udostępnij, gracze oglądający Udostępnij ekran w trybie pełnoekranowym mogą teraz używać wskaźników i reakcji emoji do interakcji z rozgrywką gospodarza. Oznacza to, że widzowie mogą przesuwać wskaźnik, pingować lokalizację, rysować linie lub podświetlać określone obiekty, aby pomóc graczowi-gospodarzowi. Mówi się, że emotikony „wizualnie zachęcają i celebrują działania związane z rozgrywką”. Aby uzyskać dostęp do tej funkcji, zarówno gospodarz, jak i przeglądarka muszą mieć zainstalowaną wersję beta.

Wreszcie aktualizacja umożliwia dostosowanie jasności wskaźnika zasilania PS5. W tym celu należy przejść do ustawień, następnie system, wybrać opcję Sygnał i światło, a następnie Jasność. W tym miejscu możesz teraz wybierać pomiędzy przyciemnionym, średnim i jasnym (standardowo). Podsumowując, brzmi to jak świetna aktualizacja z kilkoma subtelnymi, ale użytecznymi zmianami poprawiającymi jakość życia.