Po cichu zapowiedziana część 3 The Last Of Us będzie prawdopodobnie ostatnim rozdziałem

Mam nadzieję, że jesteś gotowy na kolejną rundę skrajnego nieszczęścia, bo na to wygląda Ostatni z nas, część 3 wreszcie jest w drodze.

Chcę jasno powiedzieć, że uwielbiam Ostatni z nas, część 2 i całkowicie zgadzam się z oceną 10/10 najnowszego remastera, którą moja koleżanka Kate wystawiła, ale, o mój Boże, ciężko jest mi wrócić do tej gry ponownie. Nie dlatego, że jest źle – wręcz przeciwnie – ale dlatego, że jest tak cholernie posępny.

Będzie Ostatni z nas, część 3 być grą dającą więcej nadziei? Szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie, żeby mogło być jeszcze ciemniej. Chociaż jeszcze tego nie wiemy, wiemy, że Neil Druckmann z Naughty Dog ma teraz plan na trzecią grę. Wierzy też, że będzie to prawdopodobnie ostatni rozdział.

„Pierwsza gra miała bardzo przejrzystą koncepcję bezwarunkowej miłości, jaką rodzic czuje do swojego dziecka” – powiedział Druckmann na koniec najnowszego filmu dokumentalnego o tworzeniu Ostatni z nas, część 2.

„W drugiej części, kiedy wpadliśmy na pomysł dążenia do sprawiedliwości za wszelką cenę, sprawiedliwości dla tych, których kochasz, poczuliśmy, że„ jest tu czysta koncepcja i jest tu ciąg dalszy z pierwszej gry, o miłości ”. Jeśli nigdy więcej tego nie zrobimy, będzie to doskonały punkt końcowy. Ostatni kęs jabłka i historia się skończyła”.

Dodał: „Wspaniałą rzeczą w pracy w Naughty Dog jest to, że nie musimy tego robić. Zawsze jest tak: «chcielibyśmy kolejnego Last Of Us, ale jeśli czujecie, że pasjonuje Was coś innego, my wesprzyj tę inną rzecz. To bardzo uprzywilejowana pozycja, nigdy nie biorę tego za pewnik. Po prostu o tym myślałem, „czy jest na to jakaś koncepcja?” Od lat nie mogę znaleźć tej koncepcji. Ale ostatnio to się zmieniło i nie mam historii, ale mam tę koncepcję, która jest dla mnie równie ekscytująca jak 1, tak ekscytująca jak 2 , jest czymś odrębnym, a mimo to ma ogólny zarys dla wszystkich trzech. Można więc odnieść wrażenie, że ta historia ma prawdopodobnie jeszcze jeden rozdział”.

Wygląda więc na to, że do trzeciego meczu jeszcze daleko, ale ekscytująca jest świadomość, że istnieje plan na ostatnią podróż. Osobiście chciałbym, żeby Ellie odnalazła spokój, ale chciałbym też zobaczyć, jak radzą sobie Abby i Lev, gdy poszukiwania Świetlików zakończyły się fiaskiem. Przede wszystkim mam tylko nadzieję, że znajdziemy światło w ciemności.