PlayStation rozpoczyna wydawanie ważnej aktualizacji dla wszystkich użytkowników

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich swoich klientów, Sony ma zamiar udostępnić ważną aktualizację, która wprowadzi obsługę klucza dostępu do PlayStation Network.

W ciągu najbliższych kilku tygodni Sony udostępni wszystkim użytkownikom PlayStation ważną aktualizację, która doda klucz dostępu do wszystkich konsol PlayStation 4 i PlayStation 5. Hasło umożliwi graczom zalogowanie się na swoje konta bez konieczności podawania hasła przy użyciu innych metod, takich jak odciski palców, skany twarzy i kody PIN.

The Strona internetowa ponieważ klucz PlayStation jest już dostępny i gracze mogą teraz aktywować własne klucze. Wiemy jednak, że osoby chcące aktywować hasło mogą je skonfigurować w panelu Bezpieczeństwo na stronie Zarządzanie kontem PSN. Dostęp do niej można uzyskać za pośrednictwem aplikacji PS4, PS5, aplikacji PS lub strony internetowej PlayStation.

„Klucz dostępu zmniejsza także podatność tradycyjnych systemów opartych na hasłach” Sony pisze. „Klucze dostępu są bezpieczniejsze niż hasła, ponieważ są odporne na phishing i inne rodzaje cyberataków, takie jak naruszenia bezpieczeństwa danych”.

Oczywiste jest, że powodem tego dodatku jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników PlayStation, co samo Sony wyjaśnia na oficjalnej stronie internetowej w pełnym oświadczeniu: „Klucz dostępu zmniejsza również podatność związaną z tradycyjnymi systemami opartymi na hasłach: nie można go odgadnąć ani ponownie wykorzystać , jest powiązany z Twoim kontem w PlayStation Network i tylko Ty możesz uzyskać do niego dostęp. Klucze są bezpieczniejsze niż hasła, ponieważ są odporne na phishing i inne rodzaje cyberataków, takie jak naruszenia bezpieczeństwa danych”.

Nie tylko zwiększy to bezpieczeństwo, ale jest także znacznie szybszym sposobem logowania się do kont PSN, a ponieważ hasła powoli odchodzą w przeszłość, nic dziwnego, że Sony idzie z duchem czasu.