PlayStation po cichu wyłącza klasyczną wersję PS4 wyłącznie w trybie offline

Wielu pozornie tego nie zauważyło, PlayStation ściągnęło klasykę horroru z cyfrowych sklepów PlayStation w różnych regionach, ku wielkiemu przerażeniu zainteresowanych graczy.

Istnieje wiele powodów, dla których tytuły gier wideo mogą być usuwane ze sklepów na konsole i niezależnie od tego, czy jest to spowodowane wygaśnięciem umowy licencyjnej, czy też możliwością sprzedaży nowszej wersji, zawsze jest to smutny czas dla graczy, którzy jeszcze nie dokonali tego skoku.

Ten ostatni powód najwyraźniej dotyczy Supermassive Do świtu która została wydana po raz pierwszy w 2015 roku na PlayStation 4. Interaktywny horror spotkał się z szerokim przyjęciem w momencie premiery, w wyniku czego nadal ma ocenę 8,3 użytkowników na Metakrytyczny. Zauważony przez użytkownika Twittera Wario64, Do świtu zaczęto usuwać z PlayStation Store w różnych regionach, takich jak Australia i Niemcy. Osoby, których to dotyczy, otrzymają ostrzeżenie „niedostępne do zakupu”.

Chociaż Sony nie ogłosiło jeszcze przyczyny, możemy założyć, że jest to spowodowane: najnowszy raport twierdząc, że PlayStation ma ogłosić nowy port Do świtu Wkrótce. Port miałby pojawić się na PlayStation 5 i PC, ale firma nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Jeśli jednak to prawda, sensownym byłoby usunięcie ze sklepu PlayStation aktualnej wersji tytułu na PS4.

To ekscytujący czas dla Do świtu fanów po tym, jak ujawniono, że uwielbiany horror otrzyma adaptację filmową. Kierowany przez scenarzystę Gary’ego Daubermana, który jest najbardziej znany z horrorów takich jak Zakonnica I Annabelle, Produkcja Sony jest wciąż na wczesnym etapie, ale fani mają nadzieję, że otrzyma gwiazdorską obsadę, podobnie jak jej odpowiednik z gry wideo. W tytule Supermassive główne role wcielili się Rami Malek i Hayden Panettiere, więc nie wiadomo, czy wrócą do swoich ról w kultowym klasyku.