PlayStation 5 znacznie przewyższa sprzedaż Xbox Series X/S, co sprawia, że ​​plany Xbox osób trzecich są zrozumiałe

Wojny konsolowe mogą być naprawdę głupim tematem, ale nie można zaprzeczyć, że jeśli porównać te dwie rzeczy, PlayStation jest obecnie w znacznie lepszym miejscu niż Xbox.

Choć można dokonywać porównań między obiema konsolami i sprawdzać, co robią dobrze, a co źle przez cały dzień, najnowsze statystyki Take-Two Interactive, spółki-matki Rockstar Games, pokazują, że sprzedaż PlayStation 5 krąży wokół Xbox Series X/S.

Według firmy najnowszy raport o zarobkach, W 2023 roku sprzedano 77 milionów konsol nowej generacji. Pod koniec ubiegłego roku Sony przyznało, że sprzedano ponad 50 milionów konsol PS5, co oznaczałoby, że Microsoft sprzedał jedynie około 27 milionów konsol Xbox Series X/S.

Do tych statystyk należy podchodzić z przymrużeniem oka, ponieważ Microsoft rzadko ujawnia informacje o sprzedaży sprzętu, ale jeśli to prawda, znacznie ułatwiłoby to zrozumienie planowanego przejścia Xboxa na gry innych firm.

Ponownie traktujcie tę informację z przymrużeniem oka, ale zapowiada się bardzo ważny tydzień dla Xboxa, w którym kolejne decyzje mogą zadecydować o losach całej marki.