PlayStation 5 ma ukryte ustawienie zwiększające przestrzeń dyskową, które żałuję, że nie znalazłem wcześniej

To z pewnością wspaniała era konsol, zwłaszcza pod koniec 2023 roku, oferująca mnóstwo fantastycznych tytułów od początku do końca. Jednakże postęp techniczny epoki nowożytnej wiąże się z pewnymi zastrzeżeniami.

Nowoczesne gry wideo zajmują dużo miejsca na dysku, szczególnie jeśli chodzi o tytuły AAA, które na komputerach PC i konsolach mogą wymagać ponad 100 GB, a nawet więcej. Patrzymy na ciebie Call of Duty. Jeśli więc uda nam się znaleźć kilka sztuczek, aby zaoszczędzić trochę więcej miejsca na konsolach takich jak PlayStation 5, wszyscy jesteśmy uszami.

Oryginalny model PlayStation 5 ma dysk twardy o pojemności 825 GB, a kilka pokoleń temu oznaczałoby to więcej miejsca na dysku, niż kiedykolwiek potrzebujesz. Niestety, w dzisiejszych czasach 825 GB nie wystarczy na zbyt wiele, zwłaszcza gdy pamięć jest zmniejszona do 667,2 GB ze względu na podstawowe pliki systemowe. Na szczęście nowy, mniejszy model PS5 ma nieco więcej pamięci – 1 TB.

Jeśli jesteś graczem na PlayStation 5 od jakiegoś czasu, być może znasz już kilka sztuczek pozwalających zaoszczędzić miejsce na dysku, a sugestie zawarte w tym artykule mogą być dla Ciebie wciąż nowe. Tak czy inaczej, chętnie pomożemy. Istnieje kilka sposobów oszczędzania miejsca na dysku PS5 od razu po wyjęciu z pudełka, na przykład usunięcie gry preinstalowanej na dysku twardym, Pokój zabaw Astro. Zalecamy jednak najpierw zagrać w tę grę, ponieważ zapewnia naprawdę dobrą zabawę i jest także świetnym sposobem na poznanie wszystkich niesamowitych funkcji konsoli PlayStation 5 i jej kontrolera DualSense.

Kolejną przydatną sztuczką pozwalającą zaoszczędzić miejsce na dysku jest wyłączenie funkcji, która domyślnie automatycznie zapisuje klipy z rozgrywki po zdobyciu trofeum PS5. Jasne, miło jest uwieczniać te chwile, ale możesz nie chcieć uwieczniać każdego zdobytego trofeum.

Aby wyłączyć tę funkcję, najpierw przejdź do ustawień PlayStation 5 i wybierz „Przechwytywanie i transmisje”. Następnie przewiń w dół i wybierz „Trofea” w obszarze „Automatyczne przechwytywanie”. Następnie w sekcji „Klipy wideo” możesz wybrać poziom trofeum, który chcesz uchwycić, lub możesz całkowicie wyłączyć tę funkcję. Możesz także wybrać przechwytywanie klipów trwających od 15 do 30 sekund.

Klipy zapisane w momentach zdobywania trofeów mogą początkowo nie zajmować dużo miejsca na dysku, ale z biegiem czasu z pewnością się sumują.