Palworld to oficjalnie największa premiera strony trzeciej w historii Xbox Game Pass

Jeśli mieszkałeś pod kamieniem, być może słyszałeś o grze o przetrwaniu dla wielu graczy, zwanej Palworld który jest nieco podobny do Pokémona.

Przed jego uruchomieniem, Palświat – opracowany przez Pocket Pair – został nieco niesłusznie nazwany „Pokémonem z bronią”. Ale to coś znacznie więcej. Jasne, ma wiele podobieństw, takich jak stworzenia z jego świata, które nie tylko przyciągnęły uwagę entuzjastów Pokémonów, ale także oko The Pokémon Company. Jednakże, chociaż podobieństwa między stworzeniami mogą być odrobinę uderzające, można je również w pewnym sensie uznać za parodie.

W naszej recenzji pt Palworldpowiedzieliśmy: „To zdumiewające, jak wiele zostało zapakowane Palworld biorąc pod uwagę status wczesnego dostępu. Jasne, twórcy prawdopodobnie rozszerzą świat, dodadzą więcej Pals i rozwiną historię. Ale to, co tu mamy, jest już wspaniałe i zawiera tak wiele drobnych szczegółów, że będziesz zaskoczony tym, co odkryjesz. Miejscami jest trochę szorstko na krawędziach, ale projekt i produkt początkowy w zupełności wystarczą, abyś mógł kontynuować pracę”.

Więc jak duży jest sukces Palworld od premiery 19 stycznia 2024 r. jako tytułu wczesnego dostępu na PC i Xbox? Według SteamDB, Palworld ma na swoim koncie imponujący szczyt w historii, wynoszący 2 101 867 graczy jednocześnie. W chwili pisania tego tekstu w ciągu ostatnich 24 godzin grało jednocześnie 1 471 270 graczy, a obecnie w jego świecie gra prawie 900 000 graczy.

A co z Xboxem? Cóż, Microsoft właśnie opublikował statystyki pokazujące, jak popularne Palworld udowadnia, że ​​należy do zielonej marki as szczegółowe na Xbox.com. Palworld to obecnie największa premiera gry innej firmy w ramach Xbox Game Pass, w której uczestniczy ponad siedem milionów graczy. Co więcej, Palworld to także najchętniej odtwarzana już od pierwszego dnia gra innej firmy za pośrednictwem gier w chmurze w ramach subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate.

„Reakcja fanów była ogromna i niewiarygodne jest widzieć, jak miliony graczy na całym świecie dobrze się bawią Palworld”- powiedział dyrektor generalny Pocket Pair Takuro Mizobe. „Dla nas to dopiero początek i Palworlda opinie, które zebraliśmy podczas podglądu gry, pozwolą nam na dalsze ulepszanie doświadczenia Pal Tamers na wszystkich platformach.

Palworld jest już dostępny na PC, Xbox Series X|S i Xbox One. Port PlayStation nie został jeszcze ogłoszony.