Palworld oficjalnie współpracuje z Xbox, zatrudniając kolejnych programistów w celu rozwijania i wspierania gry

Palworld i Xbox będą odtąd znacznie ściślej ze sobą współpracować, ponieważ programiści dążą do rozbudowy i ulepszenia portu.

Choć główni odbiorcy korzystają z komputerów PC, obecnie można w nią grać bez dodatkowych kosztów na konsoli Xbox, jeśli subskrybuje się subskrypcję Xbox Game Pass. Zauważono, że jakość wersji na konsolę Xbox jest gorsza od wersji gry na komputery PC, ale wygląda na to, że to się wkrótce zmieni.

Oprócz nadchodzącego planu działania dotyczącego treści, potwierdzono, że Palworld zespół będzie współpracował z Xbox, aby ulepszyć i rozszerzyć konsolową wersję gry, zapewniając ogólnie lepsze wrażenia.

Obejmuje to tworzenie serwerów dedykowanych, regularne aktualizowanie gry, aby upewnić się, że jest zgodna z wersją na PC, oraz optymalizację jej w celu zwiększenia wydajności i ograniczenia błędów i usterek wpływających na rozgrywkę.

To świetna wiadomość dla fanów, którzy wsparli grę w ramach subskrypcji Xbox Game Pass. W rzeczywistości gra była tak bardzo oczekiwana, że ​​szybko stała się trzecią co do wielkości premierą w historii usługi subskrypcyjnej Microsoftu, co jest niemałym wyczynem.

Nowa zawartość w drodze do gry obejmuje więcej znajomych, rozszerzenia do rzemiosła i budowania, ulepszenia graficzne i potencjalnie tryb PvP, choć twórcy uważają, że będzie to trudne do wdrożenia.

Palworld jest obecnie dostępna na PC za pośrednictwem Steam, a także na Xbox Series X/S w ramach Xbox Game Pass. Obecnie nie ma wersji gry na PlayStation 5, chociaż krążą plotki, że jest ona w drodze.