Palworld jest tak popularny, że niektórzy gracze czekają na wejście ponad 40 minut

Dzięki rekordowym liczbom i ogromnej popularności, Palworld przejmuje sferę gier i nie wykazuje oznak zatrzymania. Nie jest więc zaskoczeniem, że niektórzy gracze czekają ponad 40 minut, aby móc przystąpić do gry.

Wydany na początku tego miesiąca, Palworld to najnowszy Pokémon inspirowana grą polegającą na oswajaniu potworów i przetrwaniu od PocketPair. Pomimo bycia otoczonym kontrowersjami wokół podejrzanych Pokémonów plagiat, nie zapobiegło to sprzedaży ponad 8 milionów egzemplarzy na samych komputerach PC w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Ponieważ tytuł ten stał się drugą grą na Steamie, która kiedykolwiek trafiła do 2 milionów graczy jednocześnie, możemy sobie wyobrazić, że serwery są dość przepełnione i najwyraźniej tak jest w przypadku graczy, którzy chcą zagłębić się w grę za pośrednictwem Xbox Cloud Gaming.

W raport przez Windows Central jeden z reporterów musiał czekać w długich kolejkach, aby wejść Palworld. W pakiecie z Xbox Game Pass Ultimate usługa Xbox Cloud Gaming umożliwia graczom dostęp do szerokiej gamy gier ze zdalnego serwera opartego na konsoli Xbox. Bez konieczności instalowania gry i zapisywania plików udostępnianych pomiędzy chmurą a konsolą Xbox lub aplikacją na PC, może to być całkiem korzystne, ale w przypadku gry tak popularnej jak Palworld, z trudem nadąża.

Do tego stopnia, że ​​wielu graczy zdecydowało się na skorzystanie z r/xcloud, aby podzielić się swoimi frustracjami. „Po prostu pokonam ostatniego bossa Kłamstwa P i anuluj moją subskrypcję. Czekanie za każdym razem 10–35 minut jest frustrujące” – czytamy w jednym z nich komentarz.

Wydaje się jednak, że jednak Palworld to nie jedyna gra, w przypadku której czas oczekiwania jest długi dzięki uprzejmości Xbox Cloud Gaming. Poprzednio Powstanie łowcy potworów sprawiło również graczom pewne problemy z czasem oczekiwania w kolejce od 15 do 30 minut.

Mimo że jest to jak dotąd najpopularniejsza gra roku, wielu graczy Xbox rezygnuje z niej Palworld jeśli oznacza to stawienie czoła długim kolejkom. Mamy nadzieję, że wkrótce zostanie to naprawione.