Palworld drażnił się z ostatnią konsolą, jakiej kiedykolwiek się spodziewaliśmy

Jeśli przez pierwsze kilka miesięcy 2024 roku żyłeś pod kamieniem, istnieje duże prawdopodobieństwo, że słyszałeś o grze MMO inspirowanej Pokémonami Palworld.

Opracowane i opublikowane przez Pocket Pair, Palworld jest obecnie dostępna na PC, Xbox Series X/S i Xbox One. Oprócz konstrukcji stworzenia i założenia chwytania i szkolenia, Palworld być może ma większe podobieństwa z podobnymi Arka: Przetrwanie ewoluowało I Valheima niż ma to miejsce w przypadku Pokémonów, z naciskiem na tworzenie i przetrwanie w otwartym świecie.

W naszej recenzji pt Palworldpowiedzieliśmy: „To zdumiewające, jak wiele zostało zapakowane Palworld biorąc pod uwagę status wczesnego dostępu. Jasne, programiści prawdopodobnie rozszerzą świat, dodadzą więcej Pals i rozwiną historię. Ale to, co tu mamy, jest już wspaniałe i zawiera tak wiele drobnych szczegółów, że będziesz zaskoczony tym, co odkryjesz. Miejscami jest trochę szorstko na krawędziach, ale projekt i produkt początkowy w zupełności wystarczą, abyś mógł kontynuować pracę”.

W chwili pisania tego tekstu pojawienie się najpopularniejszej jak dotąd gry MMO roku 2024 nie zostało jeszcze ogłoszone dla niebieskiej marki tak bardzo, jak fani chcieliby to zobaczyć Palworld na PlayStation. Jednakże drażniono się z tym Palworld może pojawić się na innych platformach, w tym na Nintendo Switch. Gdy mówiąc do Bloomberg, dyrektor generalny Pocket Pair, Takuro Mizobe, drażnił się, że gra MMO może wkrótce pojawić się na innych platformach.

Chociaż nie podano żadnych konkretnych platform, można bezpiecznie założyć, że Mizobe prawdopodobnie będzie miał na myśli PlayStation, a być może nawet Nintendo Switch. „Jesteśmy i pozostaniemy małym studiem. Chcę stworzyć wiele małych gier. Wysokobudżetowe gry z potrójnym A nie są dla nas” – zażartował Mizobe.

Czy Nintendo Switch będzie w stanie uruchomić grę MMO taką jak Palworld do akceptowalnego poziomu? Tylko czas powie. Biorąc to pod uwagę, im więcej osób może cieszyć się grami takimi jak Palworldtym lepiej. Palworld jest obecnie dostępna bezpłatnie dla abonentów Xbox Game Pass.