Palworld do pobrania za darmo znacznie poprawia grafikę, dodaje śledzenie promieni

Palworld podbiła świat szturmem i odnotowuje ogromną liczbę graczy. Miliony ludzi obejrzało grę o przetrwaniu polegającą na kolekcjonowaniu stworzeń.

Gracze na PC zaczynają widzieć pojawiające się świetne modyfikacje mające na celu ulepszenie gry, podczas gdy programiści nadrabiają zaległości po ogromnym sukcesie. Oczywiście te opcje nie są dostępne dla graczy Xbox w ramach Xbox Game Pass, ale właściciele Steam mogą już teraz rozpocząć modowanie swojej gry. Jeden z najnowszych modów wprowadzi do gry kilka smacznych opcji graficznych, w tym wspaniałą opcję śledzenia promieni.

Mod, obecnie hostowany na Nexusmods i stworzony przez użytkownika R3MINDOFFICIAL, zmienia kilka rzeczy, aby dodać blasku Palworld. Jedną z największych opcji jest przełączenie renderowania z DirectX11 na DirectX12, co zapewni grze silniejszy silnik do wyświetlania efektów wizualnych. Mod poprawia także globalne oświetlenie i okluzję otoczenia, zapewniając światu znacznie bardziej równomierne oświetlenie we wszystkich modelach postaci. To duża różnica, szczególnie gdy patrzymy na przezroczyste przedmioty lub szkło, które widzimy na przykład na inkubatorze do jaj.

Oczywiście, aby w pełni wykorzystać mod, potrzebujesz przyzwoitej karty graficznej. Mod jest prezentowany na 4090 i wykorzystuje każdą uncję mocy, jaką można uzyskać, aby działać przy 90 klatkach na sekundę w rozdzielczości 1440p. Na szczęście mod pozwala graczom przełączać kilka opcji, aby znaleźć idealną równowagę.

Trudno powiedzieć, czy stanie się to oficjalną opcją dodaną przez twórców. W związku z sukcesem gry zespół Pocket Pair opracował długą listę poprawek i dodatków, stanowiącą uzupełnienie oficjalnego planu działania dotyczącego tytułu z wczesnym dostępem.

Palworld bije rekordy i wysoko stawia poprzeczkę; sprzedanie się w ponad 6 milionach egzemplarzy i zdobycie ponad 2 milionów równoczesnych graczy na samej platformie Steam jest czymś niesamowitym, pomimo kontrowersji i oskarżeń w mediach społecznościowych.