P3R: Jak zidentyfikować spiralę niealgebraiczną w grze Persona 3 Reload

Niezależnie od Twoich umiejętności matematycznych zdefiniowanie wykresu lub rozróżnienie grupy spiral jest wyzwaniem, zwłaszcza gdy Persona 3 poprosi Cię o zrobienie tego w trakcie rozgrywki. Porozmawiajmy o tym, która z czterech spiral, które znajdziesz na zajęciach z matematyki 27 kwietnia, nie jest algebraiczna.

Która spirala nie jest spiralą algebraiczną w grze Persona 3 Reload?

Prawidłowa odpowiedź jest taka A nie jest spiralą algebraiczną. W przeciwieństwie do pozostałych trzech pokazanych podczas zajęć, A jest spiralą logarytmiczną, a nie algebraiczną, co czyni ją nieparzystą.

Odpowiedź na spiralę algebraiczną Persona 3

Prawidłowa odpowiedź na pytanie nagrodzi Cię punktem Uroku, który pomoże Ci podnieść poziom statystyk społecznościowych. Chociaż w ten sposób nie osiągniesz całego poziomu, znacznie przyczyni się to do maksymalizacji twoich umiejętności.

Pani Miyahara, nauczycielka matematyki, także podczas tej lekcji przekazuje kilka zabawnych ciekawostek, opisując spiralę logarytmiczną jako zjawisko powszechnie spotykane w przyrodzie, szczególnie w przypadku takich obiektów jak muszla łodzika i nasiona słonecznika.

Nauczyciel opisuje również szczegółowo każdą spiralę, ucząc Cię o każdym typie pokazanym na obrazku. Podczas gdy B jest spiralą Archimedesa, C jest spiralą paraboliczną, a D jest lituusem. Możesz wykreślić wszystkie trzy spirale algebraiczne za pomocą równań algebraicznych, pozostawiając A jako niealgebraiczną spiralę logarytmiczną.

Chociaż wszystkie one mają różne zastosowania w prawdziwym świecie, nie będziesz musiał o tym myśleć podczas rozgrywki w Persona 3 Reload. Na zajęciach znajdziesz o wiele więcej pytań, ale to konkretne nie pojawi się więcej niż raz.

Podobnie, poprzednie, takie jak pytania dotyczące tego, jakie wyrażenie symbolizuje lato i pytania o wysypisko śmieci z okresu Jomona, były pytaniami specyficznymi dla danej klasy, którymi nie będziesz musiał się ponownie martwić. Jeśli jednak wykonasz dodatkowe rozgrywki w Persona 3, pamiętanie o nich pomoże ci zaoszczędzić trochę czasu.

Aby dowiedzieć się więcej o grze, przejrzyj wszystkie odpowiedzi do quizów klasowych w grze Persona 3 Reload lub kliknij poniższy tag, aby przeglądać naszą stale powiększającą się kolekcję artykułów.