P3R: Jak zdecydować, czy spanie na zajęciach jest zalecane w grze Persona 3 Reload

Twoje codzienne życie studenckie jest tak samo ważne, jak odkrywanie głębin Tartaru, więc jeśli chcesz zdać kolejny egzamin, powinieneś zwracać uwagę na zajęcia. Lub po prostu prześpij się z nimi wszystkimi, ponieważ to może faktycznie zadziałać lepiej dla ciebie. Czy zatem warto spać na zajęciach w Persona 3 Reload?

Czy powinieneś spać czy nie spać na zajęciach w Persona 3 Reload?

W określone dni gracze będą mieli możliwość zdrzemnąć się lub nie zasnąć podczas zajęć. Spanie zwiększy twoją Odwagę, podczas gdy pozostawanie na jawie zwiększa liczbę Akademików. Dni, w których to się dzieje, nie są losowe, więc możesz wczytać swój zapis, jeśli zdecydujesz się zwiększyć inną statystykę. Udanie się do Tartaru ostatniej nocy nie ma żadnego wpływu na to wydarzenie.

Prawidłowe odpowiadanie na pytania zwiększy Twój Urok, zapewniając możliwość swobodnego zwiększania wszystkich trzech statystyk podczas zajęć w różne dni w trakcie gry. Zakładając, że zawsze będziesz odpowiadać poprawnie na wszystkie pytania, pozostaje tylko wybrać pomiędzy zwiększeniem Odwagi a Naukowcami.

Korzyści ze spania w klasie w P3R

Zwiększanie Odwagi pozwala na uruchomienie niektórych linków społecznościowych, takich jak Wieża, Gwiazda i Kochankowie, a także realizację specjalnych próśb dla Elizabeth lub proszenie o specjalne dania w Hagakure. Niektóre opcje dialogowe będą dostępne tylko wtedy, gdy będziesz miał wystarczającą ilość Odwagi, więc pracuj nad nimi, jeśli życie daje ci te złośliwe powroty.

Spanie nie ma żadnych wad, więc nie martw się, że nauczyciel będzie Ci o to później zawracał głowę. Jedynym „negatywem” byłaby utrata liczby pracowników akademickich, ale wciąż otrzymujesz coś w zamian.

Korzyści z pozostania bez snu w P3R

Słuchanie wykładu zwiększa liczbę pracowników akademickich i pozwala lepiej radzić sobie na testach, co zapewnia nagrody od Mitsuru. Statystyka odblokowuje także linki społecznościowe Wstrzemięźliwość, Słońce i Cesarzowa w miarę jej zwiększania. Niektóre prośby wymagają również pracowników naukowych, więc pamiętaj, aby się do tego pilnie uczyć.

Tak jak poprzednio, jedyną wadą byłby brak punktów Odwagi, ale nie jest to coś, co można uznać za negatywne, biorąc pod uwagę, jak obie statystyki są ważne w grze.

Powiedziawszy to, Zdecydowanie zalecam nie zasypiać tak długo, jak to możliwe, oszczędzaj na moment, w którym wiesz, że jesteś następny w rankingu swojej Odwagi. Akademikom zajmuje dużo więcej czasu, aby awansować na wyższy poziom w porównaniu z innymi statystykami, więc będziesz potrzebować jak największej liczby punktów, aby nie zasnąć. Zniknął także system zmęczenia z oryginalnej wersji, więc jeśli nie chcesz dodatkowych punktów odwagi, nie musisz się obijać podczas zajęć.