P3R: Jak odkryć wczesne praktyki religijne, które zainspirowały magię w Persona 3 Reload

Pomimo potajemnego ratowania ludzi i nocnej walki z przerażającymi potworami, Persona 3 Reload to nadal gra przypominająca szkołę, w której nie można uciec przed najstraszniejszym wrogiem: podstawową edukacją. Oto odpowiedź na kolejne z wielu pytań zadawanych w grze.

Jakie wczesne praktyki religijne były źródłem magii w Persona 3 Reload?

Odpowiedź na rozwlekłe pytanie pana Edogawy z 17 czerwca brzmi: Szamanizm. Jego obszerne wykłady zwykle nie mają większego sensu, ale zawsze jest na tyle miły, że udzieli odpowiedzi, jeśli poświęcisz mu wystarczająco dużo uwagi. Ale w tym właśnie tkwi problem, jak szybko zauważysz.

Wszystkie wykłady Edogawy opierają się na tym samym schemacie, w którym głosi on uczniom swoją magiczną wiedzę, a to, czy się nimi podobają, czy nie, jest kwestią osobistego gustu. Czasami są to, co zaskakujące, jedne z najciekawszych zajęć, o ile można w jakiś sposób odfiltrować nonsensowne bełkotanie od części opartych na faktach. Mówię oczywiście o magii.

W związku z tym konkretnym pytaniem na początku swojego wykładu wspomina o szamanizmie. Ale zanim dojdziesz do pytania, gracz prawdopodobnie już je pominął, nie zauważając. Ale ci, którym się to udało, otrzymują darmowy punkt Uroku za zwrócenie wystarczającej uwagi.

Niektóre z jego innych wykładów mogą w końcu doprowadzić do sytuacji, w której zasypiasz – nie śpij, więc nigdy nie wiesz, co się wydarzy, gdy zobaczysz te niewidoczne oczy za okularami z przodu klasy. Niekoniecznie musisz na to zwracać uwagę, ale będzie śmieszniej, jeśli to zrobisz. Tak czy inaczej, bądź ostrożny przy pomijaniu jego dialogów.

Jest tylko jednym z wielu nauczycieli, którzy pojawiają się na zajęciach, a w trakcie roku szkolnego istnieje wiele innych trudnych pytań, na które należy odpowiedzieć. Bycie dobrym uczniem zabierze Cię do wielu interesujących miejsc, więc staraj się w szkole dać z siebie wszystko.