Ostatni Władca Wiatru pod ostrzałem fanów za usunięcie seksizmu Sokki

Nadchodzące, co można uznać za poruszające Awatar: Ostatni władca powietrza Adaptacja aktorska, która pojawi się na Netfliksie, podobno usunie seksistowskie zachowania Sokki.

Wszyscy wiemy, że seksizm nie jest dobry i większość mediów w 2024 roku go nie potrzebuje. Jednak dla Atlas Sokka, to duża część jego charakteru i późniejszego rozwoju. Jest to tak duża część, że wydarzenia z serialu w ogóle nie miałyby miejsca, gdyby nie seksistowska uwaga Sokki pod adresem jego siostry Katary już w pierwszym odcinku. Wściekanie się i niszczenie góry lodowej to moment, w którym widzowie po raz pierwszy spotykają Awatara Aanga.

Wygląda jednak na to, że Netflix nie pójdzie tą drogą po wiadomościach, że seksizm Sokki zostanie usunięty lub przynajmniej złagodzony.

„Realizm pod każdym względem ma większe znaczenie” powiedział aktor Sokki Ian Ousley dla EW, po czym aktorka Katara Kiawentiio dodała: „Mam wrażenie, że usunęliśmy także element seksistowski (Sokka). Mam wrażenie, że w oryginalnym programie było wiele momentów, które były niepewne.”

„Tak, całkowicie” – kontynuował Ousley. „Są rzeczy, które zostały przekierowane tylko dlatego, że mogłyby zagrać nieco inaczej (w akcji na żywo)”.

Gdyby seksizm Sokki nie odegrał żadnej roli w tej historii, a jego charakter pozostałby niezmieniony przez całą historię, wielu fanów zgodziłoby się z tą zmianą. Jednak Sokce regularnie towarzyszą kobiety na całym świecie ATLA fabułę obejmującą jego siostrę Katarę, magię ziemi Toph, a nawet Wojowników Kyoshi. To dzięki relacjom z tymi postaciami może się rozwijać i przemyśleć swoje przestarzałe poglądy.

W rezultacie ciekawie będzie zobaczyć, jak adaptacja Netflix poradzi sobie z jego historią, gdy tak duża część jego osobowości zostanie usunięta. Niestety, będą mieli wielu wściekłych fanów, którym będą musieli to wynagrodzić.