Opanowanie sztuki używania wieżyczek w grze Helldivers 2

Masz dość zabijania wszystkich drużyn uderzeniami moździerzowymi? Co powiesz na zmniejszenie wysokości swojej drużyny o około połowę za pomocą wartownika Gatlinga? Przyjrzyjmy się, jak efektywnie (i bezpiecznie) korzystać z dwóch rodzajów wieżyczek w grze Helldivers 2.

Jak zatrzymać zabijanie drużyn za pomocą działek moździerzowych

Wartownik moździerzowy jest najbezpieczniej używany jako narzędzie obronne. Co ty nie co chcesz zrobić, to zrzucić moździerz poza bazę wroga, a następnie biegać z ogniem – to gwarantuje, że będziesz walczył nie tylko z ogniem wroga, ale także swoim własnym. Rozstawienie moździerza w ramach ataku wstępnego jest w porządku, ale pamiętaj o tym zniszcz wartownika, jeśli zbliżasz się do jego strefy ostrzału.

Poniżej znajduje się najbardziej niezawodny sposób ustawienia wartownika moździerzowego, aby zmaksymalizować jego użyteczność i zminimalizować straty. Utrzymuj swój zespół blisko wartownika i daleko od wrogów. Jeśli znajdziesz się w pobliżu wroga, uciekaj od niego i Również uciec z miejsca, w którym byli ostatnio. Wartownik moździerzowy ma opóźnienie w celowaniu, więc musisz wykonać dodatkową pracę umysłową, aby wytyczyć bezpieczną trajektorię, jeśli będziesz przemykać między wrogami.

Jak zatrzymać zabijanie drużyn z innymi strażnikami

Teraz, gdy zajęliśmy się kwestią odstającą, przyjrzyjmy się wartownikom „bezpośrednim ogniem”. Dzięki tym typom wartowników możemy zobaczyć, gdzie celują, co znacznie ułatwia ich uniknięcie. Jeśli znajdziesz się całkowicie w nieodpowiedniej pozycji, być podatnym – bezpiecznie schowasz się pod linią ognia dowolnej wieży. W przeciwnym razie spójrz na poniższy wykres:

Umieszczenie przeszkoda między tobą a wieżą która nadal daje ci pole widzenia na wroga, jest najskuteczniejszą strategią podczas korzystania z wartowników. Jeśli nie ma dostępnej osłony, umieść wartownika mniej więcej pomiędzy tobą a wrogiem może być skuteczny, tylko upewnij się, że nie grozi ci flanka. Niektórzy wartownicy, jak na przykład działko automatyczne, powinni być umieszczeni dalej od wroga, aby miał czas na wycelowanie i oddanie strzału, zanim zostanie zaatakowany. Natomiast wartownicy Gatlinga powinni być umieszczeni bliżej. Poniżej znajdują się zalecane pozycje dla każdego typu wartownika:

  • Działko automatyczne: daleko od wroga, bliżej drużyny
  • Strażnik rakietowy: średnio daleko od wroga, uważaj na odrzut
  • Wartownik karabinu maszynowego: średnio blisko wroga
  • Wartownik Gatlinga: średnio blisko wroga

Przy właściwym użyciu wartownicy mogą być tak samo cenni jak członkowie drużyny. A teraz wyjdź i pokaż tym automatom, że wyższe myślenie jest niepotrzebne, jeśli masz wystarczającą liczbę broni.