Okno premiery Assassin’s Creed Red potwierdzone przez Ubisoft

Może to brak zainteresowania Czaszka i kości spośród tak wielu, ale większość graczy woli skupić się na przyszłości Assassin’s Creed, zamiast przyglądać się nowej pirackiej przygodzie Ubisoftu.

Wiadomość, że Ubisoft udostępnił swoją kolejną dużą grę za darmo przez ograniczony czas, powinna być tym, na czym nam zależy, prawda? Jednak co się dzieje z Czaszka i kości ma niewielkie znaczenie, teraz znamy okno wydania Assassin’s Creed Czerwony.

Najnowsze koncepcje silnika Unreal Engine dotyczące wyglądu nowego tytułu AC tylko podsyciły naszą potrzebę uzyskania większej ilości informacji. Informacje, które pozornie wylądowały, że tak powiem, na naszych kolanach.

Według Andy’ego Robinsona z VGC: Czerwony Assassin’s Creed zadebiutuje w marcu 2025 roku, co najwyraźniej potwierdził sam Ubisoft. Biorąc pod uwagę, że pojawił się już zwiastun, mieliśmy nadzieję, że nie będzie to kolejny przypadek omyłkowego ogłoszenia gry zbyt wcześnie; jeśli datą premiery jest rok 2025, wydaje się, że nie powinniśmy się martwić.

Dotychczasowe odpowiedzi są… w najlepszym razie letnie. „Więc w przyszłym roku finansowym nie będzie niespodzianki” – brzmiała jedna z rozczarowujących komentarzy, podczas gdy inni mieli jedynie nadzieję, że rok 2025 to literówka i gra faktycznie wystartuje w tym roku. Byłoby miło, ale jest to mało prawdopodobne.

Bez wątpienia fakt, że Ezio był szczytem serii, jest jednym z powodów, dla których fandom nie jest zachwycony potwierdzeniem – jak można przebić tak wspaniały moment w historii serii? Nie możesz, szczerze mówiąc. Nie oznacza to, że Ubisoft nie jest w stanie stworzyć kolejnej znakomitej gry RPG, po prostu nigdy nie odda tego, co Ezio udało się zrobić tyle lat temu.

W obecnym stanie możemy albo wierzyć źródłom, które Ubisoft potwierdził, że rok 2025 będzie rokiem Czerwony wystartować lub możemy wstrzymywać się do czasu, aż Ubisoft ogłosi to publicznie. Chcielibyśmy wierzyć, że jesteśmy zawsze optymistami Czerwony Assassin’s Creed wypuszcza jako „potwierdzone”.