Ogromna aktualizacja Stardew Valley zapowiadana przez twórcę gry

Następny urzędnik Dolina Gwiezdnej Rosy Twórca gry drażnił się z aktualizacją, twierdząc, że jest „większa” niż pierwotnie planowano.

Kto by pomyślał, że wciąż będziemy zdobywać nowych Dolina Gwiezdnej Rosy treść w 2024 r.? Ten zachwycający symulator życia na farmie, często opisywany jako jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek stworzono, to pozycja obowiązkowa dla graczy na wszystkich platformach, a wydanie kolejnej dużej aktualizacji planowane jest już wkrótce.

Główne aktualizacje gry uległy spowolnieniu od czasu jej pierwszego wydania, nie powstrzymuje to jednak modderów przed tworzeniem własnych rozszerzeń do gier, które można pobrać i grać już teraz. Kilka ostatnich oficjalnych aktualizacji gry, opracowanych przez ConcernedApe, przypominało raczej aktualizacje poprawiające jakość życia i drobne spadki zawartości.

Nowa aktualizacja dodająca nowe elementy i wydarzenia, w których można wziąć udział, była zapowiadana na styczeń, chociaż deweloper zaradził niewielkiemu opóźnieniu daty jej wydania ze względu na to, że projekt trwał dłużej niż planowano.

Mówiąc o aktualizacji na Twitterze, ConcernedApe powiedział: „Ostatecznie wersja 1.6 miała nieco większy zakres niż pierwotnie planowano. Skończyłem już jednak dodawać do niego nową, ważną zawartość i jest w fazie naprawiania błędów i dopracowywania, dopóki nie będzie gotowy do wydania. Dziękuję za cierpliwość. Będzie fajnie zobaczyć, jak wszyscy w to grają!”

Niestety, nie udostępniono przybliżonego okna wydania, ale jeśli aktualizacja jest dopiero w fazie naprawiania błędów, można śmiało założyć, że pojawi się w lutym lub na początku marca.

Czy jest to jedna z ostatnich aktualizacji dla Dolina Gwiezdnej Rosy to kolejne pytanie, ale biorąc pod uwagę, że gra jest nadal popularna na platformach PC, Xbox, PlayStation i Nintendo, prawdopodobnie ma przed sobą jeszcze kilka aktualizacji, zanim ConcernedApe całkowicie ją odstawi na półkę.

Niezależnie od tego, w obecnym stanie gra nadal jest obowiązkowa i stanowi idealny wybór dla każdego, kto szuka relaksującej rozgrywki lub czegoś, w co może grać z przyjaciółmi.