OG Assassin’s Creed wygląda jak gra z 2024 roku w oszałamiającym remasterze

Kiedy w 2007 roku ukazała się pierwsza gra z serii Assassin’s Creed, odegrała ona ogromną rolę w przekształceniu firmy Ubisoft w potentata w branży wydawniczej gier wideo, jakim jest dzisiaj.

Assassin’s Creed została wydana na komputery PC, PlayStation 3 i Xbox 360 i w tym czasie przesunęła granice możliwości generacji konsol nie tylko w zakresie grafiki, ale także eksploracji świata, rozgrywki inspirowanej parkourem i zabawnej walki. Od tego czasu gra się zestarzała, co jest zrozumiałe, dlatego fani nie pragną niczego bardziej niż zobaczenia Assassin’s Creed remake lub przynajmniej remaster.

Najbliżej oryginalnej gry z przerabianej serii, jaką do tej pory osiągnęliśmy, było wydanie Assassin’s Creed Miraż który wystartował w 2023 roku i na wiele sposobów przywrócił serię do korzeni.

W naszej recenzji pt Assassin’s Creed Miraż, powiedzieliśmy, że to: „wspaniały powrót do formy w serialu i bawiłem się przy tym radośnie. Wspaniale jest widzieć, jak seria ponownie skupia się na skradankach i fascynującej narracji o Zakonie Zabójców, i mam szczerą nadzieję, że Ubisoft potraktuje Miraż jako nowy punkt odniesienia w przyszłości, przy jednoczesnym dalszym rozwijaniu serii.”

Czy Ubisoft kiedykolwiek przerobi oryginał Assassin’s Creed to się jeszcze okaże. Jednak modder Claimer wziął sprawy w swoje ręce i stworzył oszałamiający remaster stworzony przez fanów, który wygląda jak oficjalnie wydana gra Ubisoftu w 2024 roku.The Assassin’s Creed remaster, o którym mowa, w pełni wykorzystuje śledzenie promieni, globalne oświetlenie, wygładzanie krawędzi i wiele więcej. Niestety, ponieważ jest to mod, jak to często bywa, jest on dostępny tylko na PC. Szczegóły dotyczące stosowania modyfikacji można znaleźć w sekcji opisu filmu przesłanego na kanał YouTube zgłaszającego.

Assassin’s Creed dostępna jest na PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Co więcej, jest także wstecznie kompatybilna z Xbox Series X/S i Xbox One.