Oficjalnie potwierdzono kontynuację Metro Exodus

Metro: Przebudzenie jest w drodze, ale nie jest to dokładnie to, czego oczekiwali długoletni fani. Powód? Jeśli chcesz się nim cieszyć, będziesz potrzebować zestawu słuchawkowego do wirtualnej rzeczywistości, którego, jak sobie wyobrażam, wielu z nas nie ma.

Jeśli Metro: Przebudzenie VR zwiastun sprawił, że zapragnąłeś zwykłej części Metro, w którą możesz grać na swoim komputerze lub wybranej konsoli, nie martw się. Najnowsza gra VR jest raczej tymczasowym objazdem niż zapowiedzią tego, co ma nadejść. Za nami Vertigo Games Przebudzenie VRale 4A Games – kto opracował Metro 2033, Metro: Ostatnie światło, Metro: ReduxI Exodus metra – też ciężko pracują… Tak, ciężko pracują nad kolejnym głównym wpisem. Radować się.

Świętować Exodus metraz okazji piątej rocznicy powstania na oficjalnym koncie Metro na Twitterze opublikowano soczystą zapowiedź dla fanów. Nie, nie mogę uwierzyć Exodus wydany także pięć lat temu. Oś czasu przedstawia lata wydania różnych wpisów Metro. Widzimy Exodusktóry wylądował w 2019 r., a następnie port Nintendo Switch Redukcja w 2020 r. Następnie następuje Ulepszone Metro Exodus w 2021 r. i oprogramowanie do obsługi modów SDK w 2023 r.

To prowadzi nas do roku 2024 i premiery Przebudzenie VR który wyraźnie odbiega od głównej osi czasu. Jeśli jednak podążasz główną osią czasu, prowadzi to do jeszcze jednego tajemniczego wpisu. Zamiast tytułu dostajemy po prostu stylizowane „M”, a zamiast daty mamy 202(?) z zamazaną końcową liczbą. Oznacza to, że na pewno otrzymamy Exodus kontynuacja w ciągu najbliższych sześciu lat.

W załączonym tweecie czytamy: „Exodus metra kończy dziś 5 lat i sprzedał się w ponad 10 milionach egzemplarzy. Metro powróci w VR z Przebudzenie metra od Vertigo Games w 2024 r. – i kolejne główne Metro od 4A Games… Kiedy będzie gotowe. Dziękujemy, że odbyliście z nami tak daleką podróż.” Kiedy ktoś odpowiedział na tweeta, próbując określić rok wydania, konto odpowiedziało niejasnym: „Zdecydowanie w przyszłości”. Wszystko jest bardzo niejasne, ale przynajmniej fani Metro mogą spać spokojnie, wiedząc, że przyszłość serii jest dobrze zarysowana.